Sedací souprava je dominantou každého obývacího pokoje. Pro někoho je dokonce srdcem domova, protože na ní tráví spoustu volného času, ať už ve dvou či s celou rodinou. Výběr ideální sedačky se ale může zdát jako pěkný oříšek, protože vždy záleží na více parametrech. Mezi ty hlavní patří rozměry a typ sedačky, materiál a vzhled, ale také cena. V tomto článku jsme se zaměřili na poslední zmíněný parametr a vybrali jsme pro vás 8 tipů sedacích souprav do 25 tisíc.

1. místo

Rohová sedací souprava Orange

Možná vám na první pohled přijde, že je to nudný kousek, ale nenechte se zmást. Nejen, že nabízí kvalitní čalounění, ale sedačka je hlavně praktická, protože má úložný prostor, kam poskládáte vše, co zrovna nepotřebujete. Navíc ji proměníte v prostorné lůžko, třeba i na pohodlnější lenošení. Měli byste vědět, že pokud je rohová sedačka celočalouněná, nemusí stát nutně jen v rohu. Máte-li větší místnost, tento model můžete bez problému umístit do prostoru. Pokud jste ale pro výraznější barvy, oživte sedačku třeba polštáři oblíbených barev.

Více informací o této sedačce
2. místo

Rohová sedací souprava Moon

Jestli je pro vás zásadní najít sedačku, která se stane výrazným prvkem v místnosti, tahle je ta pravá. 

Jedná o designový kousek ve skandinávském stylu, který si zamilujete, a to díky olivově zelené barvě. Tato varianta sice nemá žádný úložný prostor ani možnost rozložení, ale má jiné přednosti. Kromě elegance je také velmi praktická, protože přináší kvalitní zpracování materiálu. Ten je velmi pevný, a navíc odolný nejen proti oděru, ale i světlu. Pokud vás ale nezaujme výraznější zelená, nebudete mít problém sehnat ji i v šedé variantě.

Více informací o této sedačce
3. místo

Sedací souprava s křeslem Terkaz

Některé modely sedacích souprav seženete v setu s křeslem, které dohromady ladí. Takový set snadno využijete dohromady a díky tomu budete mít více míst k sezení. Křeslo ale můžete využít i zvlášť, třeba i v jiné místnosti. To je případ i tohoto elegantního modelu. Jedná se o designový kousek, který se na první pohled odlišuje několika prvky. Jedná se o čalouněný nábytek, ten je ale potažený měkkou plyšovou látkou. Na první pohled vás zaujmou také kovové nohy zajímavého tvaru. 

Více informací o této sedačce
4. místo

Sedací souprava s taburetem SAMIR

Máte-li rádi praktičnost ve využití i ve vzhledu, s touto sedačkou nikdy nic nepokazíte. Sedačka nabízí nejen místo pro pohodlný odpočinek, ale také úložný prostor a možnosti rozložení lůžka pro spaní. Barva je na první pohled možná nevýrazná, ale o to víc si můžete v místnosti dopřát další výraznější doplňky, třeba barevnější polštáře či obrazy. A když se rozhodnete doplnit sedačku o praktický taburet, získáte další místo k sezení, ale také místnost ozvlášníte dalším designovým kouskem, který sladíte s barvou sedačky.

Více informací o této sedačce
5. místo

Sedací souprava do U Heron

Pokud doma nemusíte řešit každý centimetr a máte místa na rozdávání, dopřejte si kvalitní a prostornou sedačku do tvaru U. Jen taková vám poskytne výrazně více místa pro odpočinek a lenošení. Zmíněný větší model má více výhod, protože většinou poskytne i více úložného prostoru nebo větší možnosti pro vytvoření dalšího lůžka, kde se pohodlně vyspí i několik osob. Tento typ sedačky je proto ideální pro velké rodiny i početnější návštěvy.

Více informací o této sedačce
6. místo

Pohovka Miltonia

Pohovka patří také mezi sedací soupravy. Není to vlastně nic jiného než menší sedačka jednoduchého tvaru. Takovou oceníte třeba v menších místnostech, kam se vám nevejde varianta rohové sedačky. Můžete ji ale využít třeba i na přespání pro hosty, protože opěrnou část jednoduše složíte, čímž vznikne lůžko. Součástí je i úložný prostor, čímž nabízí další možnosti využití. Pohovka navíc nestojí na vyšších nožičkách, a proto pod ní nebudete muset řešit složitý úklid. Tento model oživí každý prostor, a to díky výraznější barvě. Pokud už ale nyní víte, že vás tato barva neoslovila, nezoufejte, snadno seženete ji i v jiných barevných variantách.

Více informací o této pohovce
7. místo

Pohovka Lena

I tento model patří na první pohled mezi jednodušší sedací soupravy, tedy spíše mezi pohovky. Taková designová pohovka sice nenahradí dostatečně lůžko, ale i tak si na ní určitě odpočinete. Navíc zaujme vzhledem ve výrazné zelené barvě, ale i sametovým potahem. Nemusíte už vymýšlet další výrazné prvky do pokoje, tato pohovka se stane dominantou kdekoliv budete chtít.  

Pohovku snadno umístíte kdekoliv ke zdi, je ale celočalouněná, nebojte se ji proto umístit i do prostoru.

Více informací o této pohovce
8. místo

Futonová pohovka Karup Design

Jedná se o variabilní typ nábytku, který snadno a rychle proměníte v pohovku, lenošku nebo i lůžko, a to i díky nastavitelným postranicím. I když se vám může dřevěná konstrukce zdát nepohodlná, opak je pravdou. Díky využití pohodlné matrace si užijete ničím nerušený odpočinek a pohodlí. Nespornou výhodou je i nižší nosnost takové pohovky. Nebudete mít problém ji i sami kdekoliv v místnosti přesunout.  Dá se říct, že jde o jednoduchý, praktický, a přitom designový nábytek inspirovaný dánským stylem.

Více informací o této pohovce

Inspirujte se i v dalším článku, třeba TOP 5 potahů na sedací soupravy vám poradí, jak oživit starou a okoukanou sedačku.