Grilování na zahradě je oblíbenou letní aktivitou, ale také skvělou příležitostí, jak trávit volný čas s rodinou a přáteli. Zahradní gril je nenahraditelným pomocníkem při přípravě chutného a zdravého jídla, ať už se jedná o klasické maso, ryby nebo zeleninu. Existuje mnoho různých typů, od tradičních grilů na dřevěné uhlí až po moderní elektrické grily s pokročilými funkcemi. Pokud se chystáte pořídit nový zahradní gril, rozhodně se vyplatí zvážit několik faktorů, jako je například velikost grilovací plochy, typ hořáků, použitý materiál a mnoho dalších. V tomto článku vám přinášíme TOP 7 zahradních grilů, které stojí za zvážení.

1. místo

Zahradní gril na dřevěné uhlí

Zahradní gril se pyšní vysoce stabilní konstrukcí z precizně opracované oceli, jenž je opatřená odolnou, hrubě černou barvou. Konstrukce je doplněna kolečky usnadňující mobilitu grilu. Rám ve spodní časti slouží pro další zvýšení stability a rovněž jako odkládací prostor. Boční strany jsou doplněny o skládací poličky pro odkládání vybavení pro grilování nebo pokrmů. Ovládací kovové prvky a rukojeti mají dostatečné rozměry pro pohodlný úchop, čímž zajišťují snadnou manipulaci. Součástí vrchní části je vyklápěcí víko, doplněné komínem, a navíc opatřené teploměrem pro stálou kontrolu teplot uvnitř grilu. Pro samotnou tepelnou přípravu Vašich pochutin je gril opatřen robustním, třídílným, litinovým roštem s kulatým středem. Dvířka na čelní straně grilu významně usnadňují doplňování uhlí.

Více informací o grilu na dřevěné uhlí
2. místo

Zahradní elektrický gril

Tento model je opravdu praktický, protože jde o přenosný gril s rozkládacím stolem, který umožňuje nastavení teploty v rozmezí 100 až 220 stupňů Celsia pomocí termostatu. Gril má velkou grilovací plochu s vroubkovaným i hladkým povrchem pro různé druhy potravin, chytře řešený stůl s odkládacím místem a pojezdem, ale také háček pro zavěšení grilovacího nářadí. Po dokončení ho snadno složíte a přenesete, kam potřebujete. Díky tomu je ideální i pro využití na balkóně, terase nebo chatě. Také je vybaven praktickou vyjímatelnou miskou na odkapávající tuk a dvěma koly pro snadné přesouvání. Údržba je snadná – stačí otřít rošt a vyprázdnit misku. Navíc je odolný proti letnímu dešti a stříkající vodě. Oproti kontaktnímu grilu nabízí lepší chuť grilovaných specialit a umožňuje grilovat i vyšší kousky masa.

Více informací o zahradním elektrickém grilu
3. místo

Plynový gril

Tento typ disponuje třemi samostatně ovladatelnými hořáky a regulací teploty. Gril má moderní vzhled a je vyroben z kvalitních materiálů. Designéři do něj také nechali zabudovat teploměr a víko se dá snadno otevírat a zavírat. Grilovací plocha má rozměr 58 cm a má nádobu na odtékající tuk. Dalšími výhodami jsou praktičnost a snadná údržba. Gril lze snadno čistit horkou vodou a saponátem a nevyžaduje žádné složité údržbové postupy. Nohy z hliníku lehce odmontujete, což usnadňuje jeho uskladnění a přesun. Je vyroben z kvalitní smaltované oceli a díky tomu je odolný proti povětrnostním vlivům, takže může být vystaven venku po celý rok. Pokud hledáte moderní, funkční a designový gril na terasu nebo zahradu, zmiňovaný plynový gril je určitě skvělou volbou.

Více informací o plynovém grilu
4. místo

Zahradní hořákový gril

Další model plynového grilu je opravdu inovativním zařízením, přináší radost z vaření, odstraňuje starosti se štípáním kouře a bojem proti větru při rozpalování ohně. Gril je vhodný pro všechny milovníky venkovního vaření. Tento model je vybaven čtyřmi hořáky o celkovém výkonu 11,72 kW, díky kterým snadno upravíte intenzitu plamene a přípravíte jak šťavnaté maso, tak zeleninu. Na víku grilu je teploměr. Plynová láhev je skrytá za dveřmi skříně. Gril je vyroben z vysoce kvalitní nerezové oceli, což zaručuje odolnost vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Tento plynový gril tak představuje skutečnou revoluci v přípravě jídla na zahradě, kterou určitě oceníte.

Více informací o zahradním grilu s hořáky
5. místo

Keramický gril

Keramický gril vyniká unikátními tepelnými vlastnostmi a ideálním rozvodem tepla. Je multifunkční, protože je vhodný pro grilování, pečení, uzení a pomalé dušení. Kamado je tradiční japonská keramická trouba s vynikajícími tepelnými vlastnostmi. Masivní keramická pec udržuje vysokou teplotu a vlhkost uvnitř pečení, přičemž rozděluje teplo rovnoměrně. Tento gril je úsporný a potřebuje až o 50 % méně paliva než klasické grily, s teplotou v rozmezí od 100–700°C pro přípravu širokého výběru jídel. Vestavěný teploměr a regulace přívěru vzduchu umožňují pomalé pečení a uzení s přidáním aromatických třísek. Gril je nejen praktický, ale i zajímavě designově řešený. Jeho předností je černá keramická glazovaná pec, robustní nerezová konstrukce, dřevěné sklopné bambusové bočnice a funkce samočištění.

Více informací o keramickém grilu
6. místo

Otočný gril s motorem

Gril na dřevěné uhlí nabízí odolnou a kvalitní tělo z oceli, ale také kovové nohy pro zajištění stability. Gril je vybaven dvoudílným ocelovým roštem s kompletními rozměry pro tepelnou přípravu jídel. Spodní část grilu má masivní boční otvory pro proudění vzduchu. Dominantou grilu je výkonný motor s napájením na 230V pro otáčení pokrmů, jenž umožňuje levo i pravo točivé otáčení. Motor může nést až 8 kg jídla a má rychlost otáčení zhruba 2 otáčky za minutu pro nejrovnoměrnější propečení. Díky tomu připravíte opravdu velké množství masitých, ale i dalších pokrmů.

Více informací o otočném grilu
7. místo

Stolní elektrický gril

Uvnitř stolního grilu je elektrické topné těleso o výkonu 2200 W, které zajišťuje vysoký žár potřebný pro grilování. Regulace teploty je velmi jednoduchá pomocí jednoho knoflíku. Rošt s designem vlny je zajišťuje rovnoměrný ohřev a poskytuje větší plochu pro grilování. Vlnitý tvar také zvyšuje životnost grilovacích roštů. Zabudovaný teploměr vám také umožní neustálou kontrolu nad teplotou uvnitř bez častého otevírání a tepelných ztrát. Horní víko z litého hliníku vyniká svojí extra výškou, díky čemuž můžete grilovat i velké kusy masa nebo celé kuře. Gril je lehký a snadno přenosný, a to i díky praktickým rukojetím. Využijete ho jak doma v kuchyni, tak i na balkoně či na zahradě.

Více informací o stolním elektrickém grilu