Sluneční paprsky, zelený trávník a osvěžující vánek. Jaké je to příjemné strávit čas venku, zejména v teplých letních dnech! Pokud se chystáte vytvořit si ideální venkovní oázu, jeden ze základních prvků, který u vás nesmí chybět, je zahradní slunečník. Slunečníky nejenže poskytují příjemný stín, ale také chrání před škodlivými slunečními paprsky. V dnešním článku si představíme několik nejlepších zahradních slunečníků, které vám pomohou vytvořit perfektní prostředí pro relaxaci a odpočinek.

1. místo

Černý slunečník Bonami Essentials Sun

Slunečník této značky se stane skvělým společníkem pro venkovní posezení pod rozpáleným sluncem. Ochrání vás před přímým slunečním svitem a poskytne vás příjemný chladivý stín. Je vyrobený z kvalitního polyesterového materiálu a nabízí minimální údržbu. Úhel naklonění je důležitým faktorem, který vám umožní přizpůsobit slunečník podle polohy slunce a zůstat ve stínu po celý den. Za zmínku stojí i to, abyste si pořídili i podstavec od stejné značky, čímž zajistíte maximální stabilitu slunečníku.

Více informací o slunečníku
2. místo

Béžový slunečník Flamenco

Pro příjemné léto potřebujete zahradní slunečník, který vám zajistí maximální ochranu proti silnému slunci. Tento model je v moderní béžové barvě, která je právě velmi trendy. Trvanlivé březové dřevo s teplým odstínem se skvěle hodí ke všemu. . Slunečník je vybaven šesti pevnými nosníky a funkční střechou, která zajišťuje pevnost a stabilitu. Vysoce kvalitní polyesterová tkanina v béžovém provedení je odolná proti vyblednutí i vodě. Slunečník také otevřete a zavřete snadno pomocí zatahování provázku.

Více informací o slunečníku
3. místo

Červený slunečník Mali

Jedná se specifický typ slunečníku, který je velmi originální. Kromě základní možnosti stínění proti silnému slunci přináší další užitečné funkce, které oceníte spíše večer, kdy se snadno ponoříte do příjemné atmosféry, a to díky LED páskům umístěných uvnitř slunečníku. Ovládání osvětlení je snadné díky malému a nenápadnému vypínači. Slunečník snadno složíte a rozložíte pomocí několika jednoduchých kroků a integrovaná kliková páka umožňuje rychlé otevírání a zavírání. Zajímavostí je i výkonný solární panel zabudovaný přímo ve slunečníku.


Více informací o slunečníku
4. místo

Béžový slunečník Doppler Active


Stabilní slunečník Doppler je ideálním společníkem na pláži, u bazénu nebo i na balkoně. Ocelová konstrukce s U-profilovými rameny zajišťuje stabilitu a odolnost vůči povětrnostním vlivům a dlouhou životnost. Slunečník nabízí možnost dvoustranného naklápění, což zajistí dostatečnou ochranu před sluncem. Výhodou je, že potah je k dispozici v různých barevných provedeních a má vysokou ochranu SPF 50+ proti UV záření. Dalšími plusy je nastavitelná výška, vodoodpudivý potah a stálobarevnost.

Více informací o slunečníku
5. místo

Modrý slunečník Asho

Tento elegantní konzolový slunečník, také s LED světly, vám poskytne příjemný stín a spolehlivou ochranu před slunečním svitem. Střecha je vyrobena z polyesterové tkaniny, která účinně blokuje škodlivé UV záření a zůstává odolná vůči vyblednutí. Díky tomu vám poskytne optimální ochranu před sluncem, a zároveň vám zajistí snadné čištění. Navíc je vybavena 24 solárně napájenými LED světly, která automaticky osvětlí váš venkovní prostor po setmění a vytvoří příjemnou a romantickou atmosféru. Součástí je také pevná křížová základna, která zajišťuje stabilitu. Unikátní konstrukce tohoto slunečníku vám umožňuje nastavit naklonění tak, aby blokovalo slunce při jeho západu za obzor.

Více informací o slunečníku