Pro některé lidi je mytí oken velmi otravnou činností, které se vyhýbají za každou cenu, dokud už je přes okna hůře vidět. Pokud i vy byste si rádi takový úklid a mytí oken zjednodušili, zaměřte se na vysavače na okna. Takové zařízení vám, díky elektrickému odsávání vody a absenci kabelu, usnadní a zrychlí práci, aniž byste si museli jedinkrát namočit ruce do vody. Vybrali jsme pro vás 5 vysavačů na okna, se kterými rozhodně neuděláte chybu. 

1. místo

Leifheit Sada vysavače na okna Window Cleaner

Tento vysavač na okna, v zajímavé tyrkysové barvě, se stane vaším nepostradatelným zařízením na všechny typy skel, a to beze šmouh. Součástí příslušenství je i tyč o délce 43 cm, což oceníte hlavně u vysokých oken. Jeho nespornou výhodou je nabíjecí baterie, která má i senzor pro maximální výdrž a na jedno nabití funguje až 35 minut. S takovým časem už zvládnete umýt velkou spoustu oken. Nemusíte ho ale nutně používat jen na okna. Využijte ho i na mytí zrcadel, na sprchové kouty a dlaždice. Je to opravdu všestranný pomocník do každé domácnosti. 

Porovnat ceny
2. místo

Sencor SCW 3001YL vysavač na okna

Žlutý model je také vhodnou volbou pro mytí všech skleněných ploch. Jeho výhodou je ergonomická rukojeť a nízká hmotnost, čímž máte zaručenou snadnou manipulaci, ať už jste pravák, či levák. Kromě toho určitě oceníte i nízkou hlučnost nebo indikátor dobíjení. Součástí je nádoba o objemu 200 ml, což vám zajistí přehled o jejím obsahu. Výdrž baterie je sice o něco nižší, než u výše zmíněného vysavače, ale i tak jde o velmi praktického pomocníka. 

Porovnat ceny
3. místo

Vileda Windomatic Power s extra sacím výkonem

Vysavač na okna v černém designu vás překvapí extra sacím výkonem a vysokou výdrží baterie, která je až 40 minut. Také vám zajistí snadnou a rychlou manipulaci, což zajistí hlavně flexibilní hlavice, která se přizpůsobí správnému úhlu mytí. Díky tomu zvládnete vysávat ve vertikální i horizontální poloze. Kromě zrcadel nebo skel se nebojte vyčistíte dosucha a bez šmouh třeba i skleněný stůl či autosklo. Více informací o vysavači na okna
4. místo

Vigan VNO1 elektrický čistič oken se stěrkou

Dalším kouskem, který je třeba zmínit, je tento čistě bílý vysavač na okna, kterého určitě oceníte jako nenahraditelného pomocníka do domácnosti. 

Jeho předností je, že má velmi nízkou hlučnost, ale také nízkou hmotnost a ergonomické uzpůsobení pro snadné držení a manipulaci. Výhodou je i to, že zvládne vysát i vylité tekutiny. Za zmínku stojí i jeho výdrž, na jedno nabití vydrží vysávat až 35 minut. 

Porovnat ceny
5. místo

Leifheit Vysavač na okna a koupelny NEMO

Jako poslední se tu objeví tento model, který také spadá mezi elektrický vysavače na okna. Nabízí jednoduché designové provedení a praktické funkce. Jeho předností je nádobka, která je umístěna přímo do rukojeti. To umožňuje rychlé a snadné čištění až na úplně dolní okraj okna bez toho, aniž byste museli narážet do parapetu. 

Velkou výhodou je i vyšší výdrž na jedno nabití, a to až na 45 minut. Ať už s ním budete čistit okna nebo koupelnová skla, určitě budete spokojeni.

Porovnat ceny

Inspirujte se a přečtěte si i náš další článek TOP 5 robotických vysavačů.