Dům zasazen mezi norské fjordy vyniká svou jednoduchostí a estetickou krásou. Minimalistické pojetí interiéru spolu se skandinávským stylem funguje dokonale. Ukážeme si tipy, jak vydekorovat interiér v minimalistickém stylu tak, aby působil hřejivě a přátelsky, přesto s minimem vybavení. Interiér domu ve světlém dřevě a s jemnými dekoracemi tvoří prostor pro spočinutí po náročném dni. Pojďte se inspirovat interiérem, ze kterého se vám nebude chtít odejít.

Rustikální prostorná kuchyně v bílém dekoru spolu s tmavým dřevem působí netradičně. Skládá se ze sestavy skříněk a spotřebičů podél zdi a oválného ostrůvku uprostřed. Boční stranu ostrůvku tvoří design z tmavých dřevěných vertikálních latěk. Stejné dřevo vidíme i u žebříku, jenž navozuje atmosféru historické lékárny. Plní zde jak funkci estetickou, tak i praktickou, kdy s jeho pomocí dosáhnete na nejvyšší skříňky. Žebřík je připevněn na zlaté kolejnici, lemující obvod celé kuchyně. Zlatá kolejnice ladí se zlatými ozdobnými úchytkami, jež dodávají místnosti luxusní vzhled dotažený do dokonalosti. Pracovní deska je vyrobena z mramoru ve světlých barvách. Rustikální styl kuchyně podporuje okrasná krémová kuchyňská dvířka a ozdobná stropní římsa. Kuchyně vyniká množstvím úložného prostoru, od podlahy až ke stropu.

Trend dřevěných latěk se objevuje i v této části domu. Oživuje prostor a vnáší do něj přívětivou hřejivou atmosféru. Zkosená střecha, jenž se projevuje na zešikmeném stropu, na sebe strhává pozornost. Vertikální dřevěné laťky jsou doplněny o horizontální poličky, jejichž barva a materiál se shodují s dveřmi. Dekorativní prvek poliček ukazuje minimalistické dekorace v podobě váz, časopisů a pokojových rostlin. Stěna z dřevěných latěk s bodovým stropním osvětlením působí jako útulná galerie.

Minimalistický prostor interiéru nabízí poklady v podobě kvalitních a různorodých materiálů. Šedá betonová stěna vytváří zajímavý výrazový prvek, který se jen tak neokouká. Dřevěná podlaha ve světle hnědé barvě sjednocuje celý prostor a zajišťuje teplo domova. To zase mírně zchladí mramorový konferenční stolek v ostrých geometrických liniích. Kromě ostrých geometrických linií si v interiéru můžeme všimnout také drobných zaoblených dekorací. Vázy a svícny v kulatých tvarech jsou vyrobeny z keramiky nebo porcelánu a svými světlými krémovými odstíny harmonizují strohost minimalismu.

Moderní designové křeslo tvoří středobod interiéru. Zastoupení dřeva provází celý interiér, avšak tento dominantní prvek upoutá vaši pozornost. Kvalitní použití materiálů, ze kterých je vyroben, poslouží až po několik generací. Křeslo tří materiálů se stává designovým kouskem, místem k relaxaci, ale také investicí do budoucnosti.

Dost bylo nudných pokojíčků, neutrálních pro holčičku nebo chlapce. Dětský pokoj ve skandinávském stylu ukazuje, že i sem lze vnést špetku minimalismu. Výmalba světlého khaki odstínu působí moderně a nadčasově. V barevné kombinaci s šedou dětskou postýlkou vzniká nové spojení. Krémové detaily, světlé dřevo nebo například měkký koberec dodávají místnosti hřejivost a pocit pohodlí.

Jemná dřevěná podlaha plynule přechází ve schodiště stejného materiálu a barvy. Jednolité dřevěné schodiště spojuje vrchní a spodní patro a svým kvalitním a minimalistickým provedením vypadá luxusně. Díky volbě světlého odstínu dřeva navíc prostor opticky zvětšuje a zesvětluje.

Vstupní hala v tmavých odstínech vás pohltí a uvede do klidu. Prostorná hala nabízí několik chytře řešených úložných prostorů podél zdí na obou stranách. Šedá výmalba spolu s matným černým nábytkem a vstupními dveřmi tvoří útulný a tajuplný prostor. Velké zrcadlo na jedné straně zdi opticky celou chodbu ještě zvětšuje. Dramaticky temnou chodbu zútulňuje dřevěný věšák vedle vstupních dveří, nebo také kruhový béžový koberec a sametová stolička.

Klid na práci zajišťuje prostor, ve kterém vás nebude nic rušit. Útulná pracovna disponuje výmalbou zdí v tlumené khaki barvě. Interiér tvoří dřevěný stůl s černými podnožemi, jednoduchá židle stejné barvy a drobné dekorace. Pracovní stůl zdobí také malé pokojovky, dodávající prostoru zklidnění a zvlhčený okolní vzduch. Ani zde nesmí chybět kruhový koberec z přírodního ratanového materiálu.

Moderní bílá koupelna svým designem připomíná koupelnu z luxusních designových studií. Velké kruhové zrcadlo s černým kovovým rámem působí nevšedně a moderně. V domě se vyskytuje na více místech, například v chodbě. Kruhový tvar se v interiéru, kromě zrcadel, vyskytuje také u koberců nebo malých podsedáků. Tento prvek dodává minimalistickému domovu útulnou a přátelskou atmosféru a pohodlí domova. Obklady v koupelně tvoří mramorové dlaždice, vyskytující se od podlahy až ke stropu. Bílá koupelna s kontrastními černými detaily je vybavená do posledního detailu. Nejbarevnější prvky můžeme nalézt u ručníků s aztéckým designem.

Otevřený prostor mezi jídelnou a obývacím pokojem vytváří dokonalou symbiózu. Najdeme zde koutek pro relaxaci, jídelní stůl s výhledem a obývací pokoj. V místnosti se nachází černá dělicí příčka z dřevěných latěk, vytvářející nenásilné a stylové soukromí.