Norská influencerka a milovnice interiérového designu Merete dekoruje svůj byt ve stylu minimalismu. Okouzlující výhledy do různých světových stran zaručeně dotváří vzhled interiéru, a to v různou denní dobu. Společně se podíváme na to, jak Merete kombinuje barvy vybavení a nechává prostor venkovnímu světlu pro čarování. Velká okna v místnostech zajišťují dostatek světla až do pozdních odpoledních hodin a skandinávský minimalismus zase balancuje divokost barev okolního světa a četně se měnící scenérie.

Všichni se shodneme, že dokonalému výhledu pomůže dům na vyvýšeném místě. Zajímavý výhled ale může být i směrem do parku nebo na zahradu. I pokud nemáte tak okouzlující výhled jako Merete, přidáním okenních ploch prosvětlíte prostor, v němž žijete.

Nekonečně měnící se scenérie váš pohled přilákají možná i mnohem více než obrazy na zdi. Dramatické mraky nebo západy slunce najednou dostanou úplně jiný rozměr. Během vaření, cvičení nebo relaxování můžete neustále pozorovat okolní dění a změnu počasí, zatímco vy si užíváte teplo a pohodlí domova.

Skandinávský styl je posledních několik let velice populární. Musíme ale uznat, že nejlépe vypadá tam, kde se zrodil, ve svém přirozeném prostředí. Základem je volba jednoduchých materiálů a střídání podobných barev. Zabudovaný úložný prostor může také dobře fungovat. Skandinávský byt Merete disponuje černou a bílou barvou s dřevěnými dekoracemi a příjemným osvětlením.

Merete se držela hesla míň je víc a zvolila minimalistickou čistě bílou kuchyni s černými detaily. Možná se vám zdá bílá kuchyně nepraktická, na druhou stranu se její hladný povrch dobře a rychle čistí. Kuchyňské skříňky nejsou například obohaceny o úchytky a prostor je díky tomu jednolitý a ničím nerušený. Zapuštěný černý dřez se stejnobarevnou baterií působí kontrastně a elegantně.

V mnoha skandinávských interiérech se opakuje kombinace materiálů dřeva a černého kovu. Není divu, tato kombinace působí elegantně a stylově. Je to dokonalý balanc teplého a studeného materiálu, stejně tak i barev, jejichž spojení dohromady vypadá skvěle. Tuto nadčasovou kombinaci můžete vidět například na konferenčním stolku v obývacím pokoji, kdy dřevěná deska s jemnou kovovou podnoží vypadá fantasticky.

Světýlka, svíčky a designové lampy neodmyslitelně patří do skandinávského interiéru. Příjemné osvětlení v podobě mnoha drobných teplých žárovek nebo svíček navozuje pocit pohodové atmosféry. Vyberte si kvalitní a zajímavé osvětlení, které dotvoří interiér a vnese do něj pocit, z kterého nebudete chtít odejít. Merete svůj interiér doplnila i o malý přenosný krb. Protože přečíst si knihu za podzimního chladného večera na pohovce s příjemnou lampou je relax, jak si ho dopřávají seveřané.

Znovu opakující se kontrastní prvek s bílým dřevem a bílým vybavením. Zde si můžete všimnout, že s černými okenicemi ladí i rámy obrazů visící na zdech.

Z obývacího pokoje se lze volně dostat na prostornou terasu, vybavenou v podobném stylu jako interiér. Opět se pyšní skvělým výhledem. Terasa je vhodná k nočnímu pozorování hvězd a relaxování. Ve Skandinávii si navíc většina lidí užívá pobyt ve vířivce, jež se na terase bude skvěle vyjímat. A co na správné terase nesmí chybět? Rozhodně gril a velký stůl, prostřený pro oslavy s rodinou a nejbližšími.

Dům funguje jako jeden velký otevřený prostor, od kuchyně, jídelny, obývacího pokoje až po terasu s plynulým přístupem. Díky tomu si můžete užívat společně strávené chvilky nerušené dveřmi ani zbytečnými zdmi.