Rádi byste vyzkoušeli něco nového a netypického pro váš domov? Co třeba květinové lampy a lustry, které jsou originální, a navíc i praktické.

Jaro se blíží a s ním i snaha oživit dům či byt.  Nevíte si rady a nemáte žádné nové nápady? Máme pro vás několik zajímavých nápadů. Co takhle vyzkoušet něco opravdu dekorativního, a zároveň funkčního? Co třeba si přinést kousek přírody až domů?

Do interiéru i exteriéru

Ukliďte své zimní dekorace, je na čase probudit jaro i u vás doma. Zkuste přijít se zajímavými nápady, a vymyslet krásné jarní dekorace. Květiny jsou jasným znakem přírody a jarního probuzení. Hodí se jak ven, tak i do domu. A co takové květinové dekorace, třeba lustr nebo lampa? Čtěte dál.

Probuďte jaro i u vás doma

Lampy a lustry je potřeba oprášit, dodat jim lesk a jas na jaro. Co je ale vyměnit úplně? Zkuste něco nového. Vyměňte klasický lustr za květinový. Místo zaprášené nesmyslné lampy v obýváku, nebo lampičky v ložnici, dejte krásnou květinovou. Nebo umístěte i zajímavá květinová světýlka, která rozzáří každý interiér.

Nebojte se vlastní kreativity

Podívejte se na zajímavá videa pod článkem, jak si takovou i celkem jednoduchou lampu či lustr vyrobit. Stačí k tomu i pár pomůcek, třeba umělé květiny, nebo papír a trocha zručnosti s origami technikou, a originální dekorace může být na světě. Pokud si myslíte, že byste sami takový lustr či lampu nezvládli, ani nevyrobili květinovou dekoraci, nebojte se. Zkuste něco podobného vytvořit s někým blízkým a uvidíte, že se to dá zvládnout. Nebo se poohlédněte v okolí, a zjistíte, že takové věci se dají sehnat za rozumné peníze. Obejděte oblíbené bazary a obchůdky, kde se kolikrát může ukrývat nejeden poklad.