V dnešním článku si představíme útulný interiér německého domu, obsahující spoustu příjemných materiálů a dekorací. Ukážeme si, jak dokonale spolu souzní japonský minimalismus a skandinávský styl. Ačkoliv prostor nevyniká velkou rozlohou místností, právě skandinávský a japonský styl tomuto faktu přispívají. Interiér je zahalený do krémových monochromatických tónů s dekoračními prvky v bílé barvě. Najdeme zde i širokou škálu drobného osvětlení, pro podtrhnutí útulné atmosféry domova.

Styl japonského minimalismu je typický pro svou čistotu a jednoduché linie. V interiéru cítíme pocit pohody s nádechem přírodních prvků ve formě jednoduchých dekorací. Japonský styl nám dává možnost se v interiéru zhluboka nadechnout a cítit lehkost. Takový prostor poznáme hned na první pohled. Není zahlcený předměty, naopak působí čistě, často v jednoduchých pudrových nebo monochromatických barvách. Prvky přírody mohou zastupovat například přírodní materiály, zemité barvy nebo minimalistické větvičky ve váze.

Dekorace, kterých si na první pohled ani nevšimnete. Přesto tvoří neodmyslitelnou součást dekoru v interiéru, jemuž dodávají klidnou atmosféru domova. Kulaté minimalistické vázy do interiéru vnáší stabilitu a prvek přírody. Drobné sošky, svícny nebo knihy přidávají interiéru autenticitu. Všimněte si kulatých lamp, připomínající japonské lampiony. Barva jejich osvětlení zajišťuje hřejivou a útulnou atmosféru. Rozměrné zrcadlo v atypickém tvaru je jak funkčním, tak dekorativním prvkem. Menší prostor opticky zvětšuje a prosvětluje a jeho tvar přináší hravost. V interiéru se například černá barva objevuje minimálně, aby prostor zbytečně nezmenšila. Monochromatické tóny krémové barvy vyplňují celý obývací pokoj. Pohodlnou sedačku podél zdi doplňuje měkký velký koberec ve stejné barvě. Na pohovce jsou rozmístěny polštáře v krémových světlých a tmavých tónech, které můžeme spatřit i na zdi. Konferenční stolek tvoří designový kus nábytku ve světlém mramoru. Ten svým chladným materiálem a ostrými linkami tvoří kontrast k měkkému posezení. Kolem stolu jsou také rozmístěny dekorace v černobílých barvách. Sestava osvětlení z kulatých světel tvoří moderní prostor plný nadčasových detailů.

Majestátní postel s polstrovaným čelem postele stojí na rozlehlém koberci v krémové barvě. Čistá a elegantní ložnice navozuje až královský dojem. Lustr připomínající lampion visí nad manželskou postelí a navozuje japonský styl. Elegantní minimalistický svícen ladí k malému dekorativnímu stolu u rohu postele. Černou kovovou podnož doplňuje jemná dřevěná deska nesoucí knihy a další drobné dekorace.

Ostatní dřevěné kousky nábytku, jenž se v interiéru nachází, jsou malé stoličky v obývacím pokoji. Jak již bylo zmíněno, dekor japonského minimalismu klade důraz na přírodní prvky. Jsou přenosné a multifunkční – kromě sezení je lze použít také jako podstavec pod květináč, jako ozdobnou stoličku pro další dekorace nebo například jako noční stolek. Kreativitě se meze nekladou.

Další použití dřeva můžeme vidět v relaxačním koutku. Zde se nachází rozkládací pohovka, která svým vzhledem připomíná staré palety. Dřevěná konstrukce pohovky je vyrobená ze stejného světlého dřeva jako nedaleká minimalistická komoda. Pokoj v krémovém odstínu působí jako oáza klidu. Černé kovové detaily doplňuje bílá kožešina na podlaze vhodná pro zahřátí a útulný pocit. Ve velké bílé designové váze můžeme spatřit minimalistické větvičky, typické pro japonský styl. Béžové zdi jsou vyzdobeny hned o několik obrazů s minimalistickým motivem a také o jeden bílý v nadrozměrné velikosti, nacházející se hned nad pohovkou. Obrazy provází celý interiér domu, do kterého přivádí autenticitu a krásu uměleckých děl.

Jídelní kout se nachází za rohem obývacího pokoje. Zde můžeme vidět zjevné prvky skandinávského stylu. Dřevěný minimalistický stůl z masivu svým tenkým provedením vzbuzuje netradiční vzhled, jenž upoutá pozornost. Černá stolová podnož ladí s černými židlemi zaobleného tvaru. Chytré kombinování ostrých a kulatých linek udává prostoru hravost a eleganci. Jako dekoraci zde vidíme designovou skleněnou vázu, karafu nebo stojany na svíčky. Kulatý tvar doplňuje také lustr v netradičním a extravagantním tvaru. Příjemné zákoutí podporují obrazy na zdech, pro zajištění klidného stolování.

Hřebem dnešního článku se stává malý roztomilý balkon v levandulovém obležení. Pro dokonalou atmosféru stačí jen dvě skládací židle, malý stolek, měkký koberec a je hotovo. Útulný balkon vybízí ke chvilce klidu v dobré společnosti, s šálkem dobré kávy a něčemu zajímavému ke čtení. S opojnou vůní levandule se budete zaručeně cítit jako ve francouzské oblasti Provence.