Pokud jste si až doposud mysleli, že je skandinávský design zejména o kombinaci modré a šedé barvy, musíme vás vyvést z omylu. Cílem naší dnešní návštěvy je bydlení mladé nizozemské překladatelky, Charis de Fauw, která si se svým manželem zařídila domov, kde se prvky skandinávského designu spojují s ženskou elegancí a něžností. Pojďte se na domov její rodiny podívat s námi.

Ačkoliv se Charis narodila v Německu, kde také vyrůstala, postupem času se dostala také do Nizozemska, kde žije již přes 10 let. A to spolu s jejím manželem, synem a nedávno narozenou dcerou. Pár se rozhodl pro koupi vlastního domu v roce 2018, kdy se rozhodli, že budou zařizování svého domova dokumentovat nejen na Instagramu, ale také na blogu. Vzhledem k tomu, že má její manžel rád chladnější a průmyslovější objekty, zatímco ona miluje teplé a světlé tóny, bylo jisté, že spojením těchto dvou odlišných stylů vznikne něco dokonalého. 

Dřevo, ocel, ale také přírodní tóny

Interiéru domu vévodí kombinace přírodních tónů se dřevem a ocelí. Toho si můžete všimnout v jakékoliv místnosti tohoto domu. Vzhledem k zálibě v přírodních materiálech byla volba podlahy jasná – světlé parkety skvěle ladí s neutrální bílou výmalbou. V domě se nachází vše, co může tato mladá rodina potřebovat. Je zde jak prostor pro setkávání se s rodinou a přáteli, tak i pro jejich odpočinek.

Obývací pokoj je spojen s kuchyní a jídelnou

Hlavní obytnou částí domu je velký prostor, kde byl umístěn nejen obývací pokoj, ale také kuchyň s jídelní částí. Kuchyň je jednoduchá, zařízená v bílé barvě s šedou pracovní deskou. Aby se nenarušila čistota designu, byly zde zvoleny skříňky s bez úchytkovým otevíráním. Jako kontrast zde slouží ocelová černá police, kde našly své místo sklenice, ale také ladící digestoř. Část pracovní desky slouží jako snídaňový bar, u něhož jsou postaveny dvě židle v kombinaci smetanové barvy s černou. Dalším industriálním prvkem jsou zde také skleněné stěny, které jsou doplněny o ocelovou konstrukci v černé barvě.

Dekorace jsou zde více než důležité

Na kuchyň navazuje jídelní kout s na první pohled nesourodými místy k sezení. Jídelní stůl vyrobený z masivní dřevěné desky a ocelových noh je doplněn nejen o křesílko, ale také dětskou židličku a velkou lavici. Osvětlení nad jídelním stolem bylo zvoleno ve formě obnažených žárovek různých velikostí, které jsou zavěšeny v různých výškách. O pocit pohody a klidu se zde starají dekorace, jako jsou obrazy, ale také designová lampa. Malý kulatý kobereček ladí s dekorativními polštářky.

Velkou pohovku doplňuje malý konferenční stolek

 V obývacím pokoji najdete prostornou pohovku krémové barvy, která je doplněna nejen o spoustu polštářků, ale také křesílko a koberec se vzorem. Konferenční stolek je vyroben ze dřeva a nejspíš vás překvapí svými malými rozměry. Překvapivá je i výzdoba na stěně za pohovkou, kde se opakuje stejný tvar i barva jako u koberce v jídelně. Naproti pohovce najdete televizní skříňku vedoucí přes celou stěnu, kdy její část slouží jako jednoduchý pracovní stůl.

Ložnice jsou zařízeny jednoduše, ale velmi nápaditě

Ložnice se svým stylem od zbytku domu neliší. Luxusně vypadající čalouněná postel s vysokým čelem stojí v prostoru s kolmým stopem. Výmalba je bílá, za postelí si můžete všimnout dekoru cihel. Podobný stolek jako je v obývacím pokoji, je také u nohou postele. Industriální noční stolky zde tvoří důmyslný kontrast. Zapomenout bychom neměli ani na dětské království, kterému vévodí kombinace bílé barvy s odstíny cihlové – s nimiž se můžete setkat v celém bytu. Postel ze dřeva připomínající domeček je doplněna o koberečky, sedací vak, ale také hlavy plyšových zvířátek na stěnách. Jde o pravé safari pro jejich malého syna. Naopak pokojíček novorozené dcery je zařízen velmi decentně. Kromě postýlky zde najdete dětskou vaničku, přebalovací pult a jednoduchou dekoraci ve formě obrazů. Víc teď miminko stejně nepotřebuje.

Koupelna jako místo klidu a pohody

Koupelna je jediným místem v domě, kde nenajdete parketovou podlahu, ale šedivou dlažbu. Ta je doplněna o bílou výmalbu, volně stojící vanu, ale také sprchu, která je od zbytku koupelny oddělena skleněnou zástěnou s ocelovou konstrukcí černé barvy. Mimo to je zde také toaleta.