Představujeme vám interiér v teplých béžových odstínech s výraznými dřevěnými prvky. V dnešním článku vás přesvědčíme, že béžová barva rozhodně není jen nuda! Při zvolení těch správných odstínů bude váš byt vypadat stejně stylově a vkusně jako tento dnešní článek o interiéru italského bytu. V bytě jsou použity monochromatické prvky béžové barvy, které jsou doplněny o pastelovou oranžovou a zelenou. Díky zvolení těchto pastelových odstínů nepůsobí barvy křiklavě a kontrastně. Byt v sobě nese lehký nádech skandinávského minimalismu a bohémského stylu. Pojďte se tedy podívat blíže na tipy a triky aplikované v italském vymazleném bytě.

Pro pocit příjemné a domácí atmosféry rozhodně nešlápnete vedle, pokud zvolíte světlé a teplé odstíny. Vyvarujte se příliš velkým kontrastům a ostrým hranám. Váš interiér pak bude působit přátelským dojmem.

Tlumené teplé podtóny nemusí být vždy fádní a nicneříkající. Lze do nich zařadit zajímavé a hravé detaily jako například tato netradiční zrcadla oválného tvaru. Rámy ladí s okolním dřevěným nábytkem, avšak jejich tvar rozbíjí elegantní uhlazený prostor a vnáší do něj špetku hravosti a nevšednosti. Hrajte si, ať to není nuda!

Monochromatické barvy ze zásady obsahují jednu hlavní barvu a její světlejší nebo tmavší odstíny. To v interiéru italského bytu můžeme vidět hned několikrát – například na koberci.

Bílá neznamená sterilní

Mnoho osob má obavy používat v interiérech příliš mnoho bílé barvy, například v podobě bílého nábytku. Opak je ale pravdou. Bílá v interiéru prostor prosvětlí a stává se nosným základem pro použití dalších barev. Při troše přemýšlení a zvolení vhodných materiálů se rozhodně nestane, že by vaše domácnost vypadala jako zubařská ordinace. Inspirujte se například ve skandinávském interiéru.

Rostliny pro oživení prostor.

Interiér bytu obohacují pokojové rostliny, jež svou sytě zelenou barvou doprovází a podporují pastelovou zelenou, vyskytující se v bytě. Rostliny vnáší do bytu příjemnou svěžest, obohacují prostor a čistí vzduch.

Jak už jste si mohli všimnout, kromě tlumených pastelových barev najdeme v bytě i jemný tropický vzor. Propojuje tak celý prostor a nachází se na polštářích, koberci v koupelně, na brusu v jídelně nebo jako tapeta na zdi.

Velkou výhodou minimalismu je jednoduchá a rychlá údržba. V koupelně vidíme opakující se prvek dřeva, vyskytující se na podlaze, který doplňuje čistě bílé koupelnové vybavení. Na zdech koupelny se vyjímá omyvatelná vroubkovaná omítka v béžových odstínech, která není na první pohled tak výrazná, ale zblízka dodává prostoru něco navíc.

Minimalistická kuchyň bez zbytečných dekorací a vystrčených úchytek, které jen přitahují prach a špínu. Daleko praktičtější varianta se nachází v kuchyni dnešního interiéru. Zapuštěné úchytky jsou ve skříňkách a zásuvkách schované a na první pohled je obtížné je najít. Jsou ale velmi funkční a praktické. Mnoho kuchyňského vybavení tak zůstane uschováno v uzavřených prostorných skříních s jednoduše omyvatelným povrchem.

Jeden z důvodů, proč interiér nevypadá nudně, tvoří kombinace ostrých a zaoblených tvarů. Ostré hrany v kuchyni a kulatý lustr? Žádný problém! Jestli jste pozorní, mohli jste zaregistrovat, že celý byt provází kulaté osvětlení v podobě lustrů, lamp nebo menších lampiček.