Vila s nádechem funkcionalismu ohromí snad každého. Velké a světlé místnosti nechají vyniknout designovému nábytku a rozložení v prostoru. Rozlehlá terasa s výhledem na celé město tvoří jakýsi ochoz kolem většiny domu a je zpřístupněná hned z několika místností. Vysoké stropy a prostor prozářený slunečními paprsky tvoří dechberoucí atmosféru. Nechte se inspirovat domem Cathrine s nevšedním designem interiéru v duchu lehkosti a funkcionalismu.

Rozlehlá terasa vybízí k posezení a kochání se nekonečným výhledem na krajinu a město. Útulné zákoutí skandinávského stylu vytváří funkcionalistický sedací set světlého odstínu s černým kovovým lemováním a ostrými liniemi. Stůl ze dřeva se nachází v prostoru mezi křesly a svým vzhledem doplňuje celou sestavu. Lamelová posuvná střecha s možností úplného zastřešení kryje posezení v případě nepříznivého počasí.

Vstupní chodba domu se nese v moderním pojetí. Dostatek denního světla do interiéru přivádí velké vstupní dveře vyplněné mléčným sklem. Světlo dále odráží prostorná skříň s posuvnými zrcadlovými dveřmi s černým lemováním. Podlaha v lesklé povrchové úpravě místnost uceluje a dodává luxusní vzhled. Bodové stropní osvětlení dodá interiéru ve večerních hodinách své osobité kouzlo.

Bílá minimalistická kuchyně prozářená slunečními paprsky vyniká svou prostorností. Čistě bílé skříňky s neviditelnými úchytkami doplňuje černá lesklá pracovní deska, jež ladí s kobercem. Stříbrné osvětlení nad ostrůvkem se nese v duchu minimalismu a zároveň ladí s kuchyňskými spotřebiči. Kuchyně s dostatkem úložného prostoru nabízí možnost vstupu na terasu, kde je možné pěstovat bylinky nebo se zkrátka jen kochat nádherným výhledem.

Kousek opodál se nachází luxusní domácí vinotéka. Tvoří ji skříňka se zatmaveným čirým sklem, doplněná o tmavý rám. Uvnitř se nachází několik polic a přívětivá teplota pro uchování oblíbených vín. Hned vedle domácí vinotéky vidíme výklenek obložený ve světlém mramoru. Secesní dekorace v podobě bílé vázy ve tvaru mušle nebo tác s ovocem ještě více umocňují luxus a eleganci. Ničím nerušený kout pro přípravu občerstvení doplňuje jednolitá dlažba v tmavě šedé barvě.

V domě Cathrine se nachází i prádelna. Prostorná místnost ve světlých barvách dominuje velkými okny, jimiž prostupuje dostatek denního světla. Praktická místnost dává prostor pračce a sušičce a ostatním prostředkům pro úklid. Bílé obložení zdí a dlaždice na podlaze zajišťují jednoduchý úklid a čisté prostředí. V prádelně nechybí ani dřez a mnoho úložného prostoru pro úschovu čisticích prostředků a potřebného vybavení.

Kdo by netoužil po koupelně s dechberoucím výhledem. Jednoduše zařízená koupelna se pyšní vanou natočenou směrem k oknu. Šedou dlaždicovou podlahu doplňuje obklad z bílých lesklých dlaždic. Prostornou a vzdušnou místnost obohacuje již zmíněná vana, jejíž tvar je přiznaný. Opodál stojí sprchový kout s průhlednou skleněnou příčkou, pro nerušený vzhled celého interiéru.

Otevřený prostor nabízí vzdušnost a propojení. Obývací pokoj propojený s jídelnou je obohacený o příjemné denní světlo. V místnosti vidíme jako hlavní barvu bílou, jež se objevuje od nábytku až po stěny. Bílou doplňuje šedá dřevěná podlaha, která celý interiér sjednocuje. Minimalistický dekor v podobě jednoduchého zrcadla nebo třeba vázy s extravagantním designem doplňují hnědé kožené jídelní židle. Atmosféru prostoru ve večerních hodinách oživí stropní bodové osvětlení a funkcionalistický černý lustr.

Bílá rozhodně neznamená nudná nebo sterilní. Použití bílé naopak působí nadčasově a elegantně. V domě Cathrine můžeme vidět například čistě bílou komodu se skleněnými dvířky. Uvnitř se pyšní výstavka luxusní sady sklenic pro sváteční příležitosti. Minimalistická komoda je vedena přímo až k podlaze. Hladká dvířka bez zbytečných úchytek dávají vyniknout vystavenému skvostu za sklem. Hned vedle komody můžeme vidět skříňku stejného designu, na jejíž vrchní části se vyjímají vázy atypického tvaru a svícen. Vše – jak jinak, než v bílé barvě. Na zdi visí zrcadlo, které koutek příjemně dotváří, a zároveň opticky ještě více zvětšuje.

Už jsme popsali, že se celý dům nese na vlně minimalismu. Jednotlivé prvky ale také neskrývají prvky secese a funkcionalismu. Ikonickou vázu ve tvaru mušle jsme již mohli spatřit v koutku u domácí vinotéky, a její sestru vidíme zde na bílém stole. Inspiraci secesí si můžeme všimnout také u lamp rozmístěných v interiéru, zejména kulatého tvaru v provedení mléčného skla. Na druhou stranu, židle nesou nepopiratelný nádech funkcionalismu, za použití dřeva nebo černých a hnědých barev. Na první pohled na sebe strhávají pozornost také rozměrné skleněné dveře s černým kovovým orámováním. Tento jasný funkcionalistický prvek vidíme také u schodiště nebo ve vstupní chodbě u zrcadla.

Kromě již zmíněných stylů v interiéru, můžeme najít ještě další. Přírodní prvky a jemné větvičky navozují pocit přírody a do interiéru vnáší inspiraci Japonskem. To ostatně potvrzuje také papírová lampa, která svým vzhledem připomíná lampión. Inspirujte se jednotlivými styly i vy a vytvořte si domov, ve kterém se budete cítit božsky.