Eva Stuart bydlí spolu se svým přítelem v domě ze šedesátých let již od roku 2018. Vzhledem k tomu, že se Eva vyžívá ve zkrášlování svého bydlení a její přítel pracuje jako architekt, bylo jasné, že dům, který byl v původním stavu poměrně nehezký, bude potřebovat rekonstrukci. Na to, jak se celá proměna povedla, se nyní můžete podívat s námi.

Jako první bylo třeba udělat ložnici s přízemím

Za celou rekonstrukcí stojí akčnost páru, který dům vlastní. Vzhledem k tomu, že se chtěl pár do domu nastěhovat co nejrychleji, bylo jasné, že první přijde na řadu rekonstrukce ložnice a přízemí, kde se nachází hlavní obytný prostor. Všechny pokoje byly vymalovány a zařízeny co nejlevněji. Pár koupil levné laminátové podlahy, kuchyň získala nový nátěr, krb pokryl amatérský štuk. I když zde není dle názoru majitelů vše dokonalé, působí dům velmi útulně a příjemně. Ve chvíli, kdy bylo hotové přízemí, mohli se do domu nastěhovat a pustit se do renovace dalších pokojů a koupelny.

Ložnici vévodí kombinace dřeva a černé barvy

Zatímco byla ložnice původně zařízena hodně stroze, nyní byste nepoznali, že tak vůbec kdy vypadala. Kombinace tmavě hnědého obkladu z lamel dokonale ladí k bílé výmalbě, kde jako kontrast slouží černá barva. A to ve formě čalouněné postele s vysokým čelem, závěsnými svítidly nahrazujícími noční lampičky, ale také sestavy skříní, které vypadají, jako by již měli něco zasebou, ale do prostoru se perfektně hodí. Stejně jako ve zbytku interiéru, i zde najdete spoustu zeleně.

Koupelna byla inspirována výletem na Bali

První společnou dovolenou páru byl výlet na Bali, odkud si přinesli inspiraci na rekonstrukci své koupelny. Cílem bylo vytvořit koupelnu v přírodních a jemných tónech, nemluvě o nutnosti použít přírodní materiály. Největším lákadlem tohoto prostoru je kamenná stěna, která prostoru dodává na útulnosti a autentické balijské atmosféře. V koupelně nenajdete klasickou dlažbu – podlaha i stěny jsou tvořeny betonem. Koupelnový nábytek si pár vyráběl sám. Základem byly zásuvky koupené v řetězci IKEA, které byly obloženy starými dubovými fošnami, vše se doplnilo o hezké umyvadlo a černou vodovodní baterii. Do koupelny se vešla jak samostatně stojící vana, tak i sprchový kout. Nika ve stěně byla použita k umístění dřevěných polic. Další pak slouží jako police na ručníky.

Z obývacího pokoje čiší klid a pohoda

Obývací pokoj byl vymalován neutrální kávovou barvou, která byla doplněna o stejný lamelový obklad jako v ložnici. Hnědá pohovka s bílým kobercem jsou už jen doplňkem, který k těmto barvám ladí tónv tónu. Jako kontrast zde slouží zejména černá barva, kterou zde najdete nejen na designových konferenčních stolcích, ale také v podobě křesílka. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani policová sestava stojící kousek od pohovky. Tvoří ji ocelová konstrukce s dřevěnými policemi. Jde o zázemí nejen pro spoustu dekorací, ale také zelených rostlinek, kterých je v domě požehnaně.