V dnešní době, kdy jsme obklopeni chemií na každém kroku, se stává stále důležitějším rozhodnutí vrátit se k přírodě. Chemicky nabitá kosmetika často obsahuje látky, které mohou naše vlasy oslabit a vysušit. Existuje spousta přírodních tipů, jak mít zdravé vlasy a my vám teď několik z nich přiblížíme.

Oleje na vlasy

Přírodní oleje jsou skvělým způsobem, jak obnovit vitalitu vlasů. Vyzkoušejte následující:

Ricinový olej 

Tento je skvělým přírodním prostředkem pro posílení vlasů. Obsahuje omega-6 mastné kyseliny a vitamín E, které napomáhají hydrataci. Pravidelná masáž poskytuje vlasům potřebné živiny a podporuje jejich růst.

Kokosový olej

Není to jen přísada na vaření (nastudujte si i dalších 7 využití kokosového oleje), ale také poskytuje vynikající hydrataci vašim vlasům. Před mytím si vlasy jemně masírujte kokosovým olejem a nechte působit alespoň 30 minut. Po opláchnutí budou měkčí, silnější a lépe chráněné před vnějšími vlivy prostředí.

Vlasová pokožka

I ta potřebuje vaši péči! Co pomůže? To se dozvíte níže:

Aloe vera

To nejlepší, co můžete aplikovat pro zklidnění vlasové pokožky, je aloe vera. Tento přírodní zázrak má totiž na pokožku blahodárné účinky. Obsahuje enzymy, které podporují regeneraci buněk a poskytují optimální podporu pro zdravé vlasy. Zkuste přidat aloe vera gel do svého šamponu nebo si vytvořte vlastní vlasovou masku smícháním aloe vera gelu s medem.

Ovesné vločky

Lupy mohou být obtížným problémem, se kterým se potýká mnoho žen. Ovesné vločky jsou vaší tajnou zbraní. Vytvořte si pastu z ovesných vloček a vody a aplikujte ji na pokožku hlavy. Vločky pomáhají odstranit nadbytek mastnoty a šupinky, čímž zklidňují pokožku a minimalizují výskyt lupů.

Lesk

Ocet není potřeba jen v kuchyni! Využijte ho i pro vaši vlasovou rutinu. Smíchejte jablečný ocet s vodou v poměru 1:1 a použijte tuto směs jako oplachovací prostředek po mytí vlasů. Nejen, že odstraní zbytky šamponu, ale také zanechá vaše vlasy krásně lesklé. Chcete-li se ale vyhnout octovému aroma, vyzkoušejte místo octa šalvěj. Tato bylinka také podporuje přirozený lesk vlasů. Jednoduše je opláchněte šalvějovým odvarem.

Tip! Jak na styling dlouhých vlasů? Poradíme v jednom z našich článků.

Správná strava

Zdravé vlasy začínají uvnitř. Zahrňte do své stravy potraviny bohaté na vitamíny, minerály a omega-3 mastné kyseliny. Losos, ořechy, avokádo a ovoce jsou skvělou volbou pro posílení a lesk vlasů.

Omezení tepla při úpravě vlasů

Pravidelné používání žehličky na vlasy, kulmy nebo fénu může způsobit vlasům trvalé poškození. Pokud nemůžete bez těchto pomůcek existovat, používejte termoochranné spreje a snižte teplotu na minimální nezbytnou úroveň.

Zanechte chemii stranou a dejte přírodě šanci. Přechod na přírodní péči o vlasy není prospěšný pouze pro vaše vlasy, ale také pro životní prostředí. Připravte se na komplimenty a dejte svým vlasům tu nejlepší péči, jakou si zaslouží.