Těhotenství je jedním z nejnáročnějších období v životě ženy. Změny v těle a hormonální výkyvy mohou někdy přinést pochybnosti o vlastním vzhledu. Není ale žádný důvod, proč byste se neměly cítit krásné a sebevědomé během tohoto celého období. Zde je několik tipů, jak se cítit krásně i v těhotenství.

1. Péče o zevnějšek

Péče o pleť může udělat divy pro váš vzhled a sebevědomí. Během těhotenství se mohou objevit nové výzvy, jako je akné, nadměrná pigmentace nebo změny v textuře pleti. Vyberte si šetrné produkty, které jsou bezpečné pro těhotné ženy a pravidelně čistěte, hydratujte a pečujte o svou pleť. Stejně tak zvýšená péče o vlasy a nehty může výrazně zvýšit vaše sebevědomí, protože i ty mohou vlivem hormonů trpět. 

2. Kvalitní oblečení

Investujte do několika kvalitních kusů těhotenského oblečení, které vám budou lichotit vašemu tělu, ale budou i pohodlné. Výhodou dnešní doby je, že už nemusíte mít jen legíny a dvě trička. Těhotenská móda nabízí také široký výběr stylů, které vám umožní vypadat stylově a sebevědomě. Vyberte si kousky, které zdůrazní vaše přednosti a přizpůsobí se vašemu rostoucímu bříšku.

3. Pohyb a vyvážená strava

Zdravější strava a pravidelná pohybová aktivita jsou důležité nejen pro zdraví dítěte, ale také pro vaše vlastní sebevědomí. Zdravá a vyvážená strava vám pomůže udržet váhu v normálním rozsahu a zabrání tak v těhotenství nadměrnému přibývání na váze. Nadměrné přibírání totiž často vede ke stresu a úzkostem, čemuž byste se měly v těhotenství naopak vyvarovat. Pravidelný pohyb, jako je chůze nebo těhotenská jóga, vám pomohou udržet tělesnou kondici, ale také zlepší náladu a připraví tělo lépe na porod. 

4. Pozitivní smýšlení

Pozitivní myšlení a dobrý postoj mohou udělat zázraky pro váš vzhled. Nezapomínejte, že těhotenství je krásná a jedinečná cesta, kterou procházíte. Mějte se rády za to, co vaše tělo dokáže, a sledujte změny s úžasem. Focení bříška nebo deník, kde si zaznamenáváte pozitivní myšlenky, vám pomůže udržet pozitivní postoj.

5. Podpora od nejbližších

Nemějte obavy sdílet své pocity a obavy s vaším partnerem a nejbližší rodinou. Jejich podpora a ujištění o vaší kráse a hodnotě může výrazně přispět k vašemu sebevědomí. Pokud vás cokoliv trápí, nebojte se jim svěřit. Nemusíte na to být sama.

6. Odpočinek a meditace

Nezapomínejte na odpočinek a relaxaci. Tělo potřebuje čas na regeneraci, a to jak fyzicky, tak emocionálně. Udělejte si čas na masáže, meditaci nebo jednoduše relax s dobrou knížkou či oblíbeným filmem. Každá těhotná žena je krásná a jedinečná. Nezapomínejte na to, že vaše tělo vykonává něco úžasného - nese nový život. S péčí o sebe, pozitivním postojem a podporou od blízkých můžete být krásná a sebevědomá během celého těhotenství. Užijte si toto magické období a buďte hrdé na to, co dokážete.