Člověk sice není ve vodě rozpustný, nicméně vodu ve formě deště až na výjimky nevyhledává, spíš se před ní kouká schovat. Dobrodruzi průtrže mračen zas tak neprožívají, prostě natáhnou pláštěnku a mají vystaráno, ovšem městský lid, nevidí mokré vrtochy počasí nikterak rád, pláštěnka mu není úplně nejbližší a když už musí za deštivého počasí vytáhnout paty z tepla a sucha přístřeší, vyzbrojí se deštníkem. Jsou lidé, kteří se výběrem deštníku moc nezaobírají, berou bez mrknutí oka klasický černý, ovšem když si pořídíte nějaký veselejší nebo vylepšenější kousek, možná vám za ponurých dnů aspoň trochu zvedne náladu a zakaboněným kolemjdoucím, kteří si ho nebudou moct nevšimnout, také.
Když prší proudem, není nám moc do smíchu, ale humor by nás opouštět neměl ani v tom největším lijáku!
Slečnám zpříjemní deštivý den srdíčkový nebo rozkošný volánkový deštník.
Pošmourné dny nemá snad nikdo rád, ale naštěstí se dají alespoň trošičku rozsvítit, třeba pěkně svěže zeleným deštníkem.
Představte si, že vy se na rozdíl od všech ostatních můžete za propršeného dne procházet pod modrou oblohou...
Co takhle zkusit černou klasiku okořeněnou hlubinami moře: chobotnicový deštník.
Oblíbenými se v poslední době stávají i průhledné deštníky. Deštník Brelli je nejen šik, ale také ekologický. Je vyrobený z bambusu a rozložitelného plastu.
Největší potíž s deštěm je, že ne vždycky padá rovně dolů a jedinec kličkující mezi kapkami deště je ve chvilce skoro celý promáčený, i když v rukách třímá deštník. Tento nedostatek se netýká všech deštníků: přejete-li si dokonalejší ochranu, sežeňte si speciální deštník, který zakryje víc než obyčejný.
Déšť mnohdy doprovází vítr, který činí obyčejný deštník nepoužitelným. Naštěstí existují deštníky zkonstruované právě s ohledem na divoké povětrnostní podmínky.
Velkou nevýhodou deštníku je, že se musí držet. Časem z toho začne bolet ruka, když s sebou vlečete ještě tašky s nákupem, celá situace se komplikuje a za chladnějšího počasí také není nošení deštníku v rukách bez rukavic žádný med. Praktičtí vynálezci proto vyvinuli deštníky, které nemusíte držet, drží se oni vás.
Déšť může potrápit i vaše chlupaté miláčky, pakliže vás zastihne na procházce. Dopřejte i jim ochranu před nepříznivým počasím.
Znáte to: jste na dovolené nebo prostě jen někde venku s přáteli, zrovna byste chtěli fotit, ale nechcete, aby vám zmokl foťák. I tato situace je snadno řešitelná: stačí mít deštníček na fotoaparát.
Když zastihne déšť jeho a ji, má slušně vychovaný muž trochu smůlu (pokud tedy nemá nepromokavou bundu), protože se od něj očekává, že se vynasnaží, aby deštník chránil v první řadě jeho partnerku. Díky tandemovému deštníku se ale mohou schovat celkem pohodlně oba.
Když už máte tu hroznou mokrou cestu za sebou, deštník už je oklepaný a usušený, zabalíte ho a opřete o zeď, jenže on spadne. Musíte se sehnout, znovu ho opřít a domlouvat mu, aby držel. V takových chvílích se hodí deštník, který umí stát sám.