Zabraňte nepříjemnému prochladnutí a zahřejte se trendy kousky letošní zimy. Důležité je umět vrstvit, zvolit vhodný materiál a doplňky. S našimi tipy se hezky zahřejete i bez horkého punče. 

Základ příjemného pobytu venku i za nepříznivého počasí je správně zvolený materiál, vrstvení, vhodná obuv a padnoucí velikost. U některých druhů svršků, jakým jsou první a poslední vrstva, se potřeby mohou lišit. Jak a proč se dočtete v našem článku.

Nepodceňujte volbu materiálu

Nejvíce hřejivé jsou bezesporu pleteniny. Vybírejte zejména vlněné, mohérové, tvídové materiály, kožešiny, a to i umělé kožešinové imitace. Pletené svetříky, kardigany i různá ponča v prodloužené délce jsou velmi módní a sluší každému typu postavy. Zároveň každý materiál je v určité vrstvě jinak důležitý.

Vrstvení je základ 

V chladných měsících jsou ideální 3 vrstvy, maximálně 4. První a spodní vrstva oblečení musí tělo dobře obepínat, aby neunikalo teplo a měla by být nejlépe z bavlny. Ta podpoří přirozenou termoregulaci. Naopak se vyhněte první vrstvě ze syntetického nebo transparentního materiálu, který je obvykle chladivý – satén, mušelín, hedvábí či šifon. Jako druhou vrstvu zvolte přírodní pleteninu, která vás zahřeje. Třetí vrstva by vás měla ochránit před větrem, mrazem a deštěm. Výběr materiálu zimní bundy nebo kabátu je o to důležitější. Velikost bundy zvolte o něco volnější a délku minimálně pod zadek. Jen tak si zajistíte tepelný komfort a zároveň se vám pod bundu vejdou zmíněné první dvě vrstvy.

Zimní doplňky

Náušnice a náramky ponechte stranou. Přednost dejte raději trendy čepici, šále, nebo si pořiďte rozkošný štuclík na ruce. U sebe vždy mějte teplé a nepromokavé rukavice. Ideální jsou kožené.

Vybírejte obuv i do nepohody

Jehlové podpatky jsou sice krásné, ale do sněhu nejsou ideální volbou. Přednost dejte raději zimním botám, které by měli být přibližně o půl čísla větší než velikost nohy. Dbejte také na to, aby boty měly malinko vyšší podrážku, která vás ochrání od chladného povrchu země.