Běžecký pás patří do základní výbavy standardních posiloven a mnozí zapálení sportovci či jedinci prahnoucí po zformování postavy mají nějaký ten běžecký trenažér i v domácí tělocvičně nebo v obýváku. Vzhledem k oblíbenosti tohoto zařízení není divu, že jeho vývoj neustrnul, ale jde dál. Pojďme si trochu rozšířit obzory!

Obyčejný běžecký pás je bezpochyby skvělou sportovní pomůckou, která svému uživateli umožňuje přirozenou pohybovou aktivitu za jakéhokoli počasí v teple domova nebo posilovny. Kdybyste chtěli cvičení ještě o něco zefektivnit, vyzkoušejte si zaběhat na běžeckém pásu v bazénu. Ve vodě budete muset bojovat s větším odporem, takže docílíte lepších výsledků. Navíc se pěkně vyčvachtáte a po náročném posilování dolních partií si můžete ve vodě zarelaxovat.

The-Pool-Treadmill

Ačkoli je podvodní běhání fyzicky namáhavější než pohyb v běžných suchozemských podmínkách, šetří klouby a vůbec je pro tělo příjemnější.

The-Underwater-Treadmill

Běžecký pás si lidé pořizují mimo jiné proto, aby nemuseli zpocení a ufunění poskakovat venku mezi méně sportovně založenými chodci (nebo naopak mezi velkými borci). Pás umístěný mezi čtyřmi zdmi umožňuje sportovní vyžití a ještě zajistí kýžené soukromí. Když už si na trenažér zvyknete, může být těžké zůstávat s ním za slunného dne doma. Táhne-li vás to ven (a máte-li rádi pozornost kolemjdoucích), pořiďte si designový pojízdný běžecký pás, na kterém si můžete zadrandit i venku: běžíte, jak jste zvyklí, a on vás veze.

The-Rolling-Treadmill

Kdo říká, že běžecký pár musí fungovat jen horizontálně? S vertikálním pásem můžete mít doma horolezeckou stěnu, i když nemáte extra vysoký strop. Na lezeckém pásu lze nastavit sklon stěny, takže si na něm mohou zatrénovat zkušení i začátečníci.

The-Wall-Climbing-Treadmill-aka-Treadwall