Trendy v oblasti bydlení se do jisté míry neustále mění tak, aby vyhovovaly aktuálním požadavkům. Po střeše nad hlavou touží téměř každý, ovšem finanční možnosti se u různých zájemců o bydlení značně liší: čím méně peněz jsou schopni do vybudování domova investovat, tím je situace komplikovanější. Přesto se objevují ekonomicky výhodná řešení. Alternativy sice mnohdy znamenají přijetí jistého kompromisu, ale bývají mnohem ekologičtější než "standardní" řešení.

Jedním ze způsobů, jak si pořídit levný domek, je poskládat si ho z přepravních kontejnerů. Fanoušci tohoto způsobu bydlení si nemohou vynachválit variabilnost materiálu: kontejnery mohou mít různé rozměry a můžete si z nich vytvořit sestavu podle vlastních představ. A když je vám v kontejnerovém domě těsno, jednoduše připojíte další.

Když v nedávné době vyhlásila Bombaj mezinárodní soutěž o nápad, jak vyřešit problémy s bydlením v přelidněné chudinské čtvrti Dharavi, architekti ze studia GA Design nezaváhali a pustili se do odvážného projektu, který nakonec soutěž vyhrál: navrhli sto metrů vysoký mrakodrap poskládaný právě z přepravních kontejnerů. Mohlo by se zdát, že výšková budova se do oblasti plné maximálně jednopodlažních domků nahečmaných těsně vedle sebe moc nehodí. Vzhledem k tomu, že je Bombaj významným přístavem, takže je materiál ke stavbě vždy po ruce, se však ukazuje, že barevný mrakodrap z recyklovaných kontejnerů může být pro oblast ideální odpovědí na otázku dočasného bydlení. Autoři projektu zjistili, že kontejnery lze na sebe umisťovat i vertikálně bez další podpůrné konstrukce až do výšky deseti pater, čímž se značně ušetří za sloupy a nosníky.

Budova bude šetrná k životnímu prostředí i po své dostavbě: elektřinu vyrobí solární panely umístěné na jižní a západní straně a větrné mikroturbíny na východní straně mrakodrapu.

ELEVATION_VIEW NIGHT_VIEW VIEW_OF_CORRIDOR_copyFLOOR_PLAN-_EVEN_FLOOR_LEVELS