Fotky. Pro někoho představuje fotoalbum nebo paměťová karta ve foťáku banku vzpomínek, protože jsou na obrázcích zachyceny chvíle, na které by dotyčný nerad zapomněl, ovšem lidská paměť je jak známo vrtkavá a mnohdy krajně nespolehlivá, takže je potřeba svou minulost pro jistotu zálohovat. Fotoaparát nebo jiný přístroj, který umí pořídit fotky, dnes patří do základní výbavy většiny z nás a kdekomu stačí, že pouhým stisknutím spouště zvěční chvíli, na kterou si rád zavzpomíná i po letech. I docela obyčejný foťák ale dokáže mnohem víc než jen cvak a blesk. Šikulové se špetkou výtvarného talentu a citu umí speciální funkce správně využít a vytvořit fotografie, jež lze bez nadsázky označit za umělecká díla.

Kanadský všestranný umělec a fotograf Matt Molloy patří mezi hračičky, kteří umí vybrat zajímavý objekt a zvolit tu pravou techniku k jeho zaznamenání. Ve svých jedinečných obrázcích si hraje s časovačem: na jedné fotce se tak objeví bezpočet vrstev (řádově se jedná o stovky), obrazů zachycených v čase, které se překrývají a vytvářejí naprosto nový odraz skutečnosti, který by lidské oko za běžných okolností nemohlo spatřit. Umělec se ve svém projektu zaměřil na oblohu. Podobně jako impresionističtí malíři dávno před ním je fascinován světelnými změnami, k nimž v jistých obdobích dne dochází. Stejně jako impresionisté i on dokázal svým způsobem zastavit čas a v jednom obraze zachytit rozsáhlejší časový úsek, jen k tomu dospěl za použití jiné techniky než malíři na sklonku 19. století.

matt-molloy-time-stacks-designboom-02matt-molloy-time-stacks-designboom-11matt-molloy-time-stacks-designboom-03matt-molloy-time-stacks-designboom-04matt-molloy-time-stacks-designboom-09matt-molloy-time-stacks-designboom-06matt-molloy-time-stacks-designboom-05matt-molloy-time-stacks-designboom-10matt-molloy-time-stacks-designboom-07matt-molloy-time-stacks-designboom-01