Bublifuk je velmi vděčný vynález, takže máte-li na starost neposedné dítko nebo dokonce celou smečku hravých nezbedů, můžete se spolehnout, že bublinky je aspoň na chvilku zabaví. Nejdřív si vyrobíme bublifukovou směs. Receptů je spousta. V těch nejméně náročných figuruje prostředek na mytí nádobí (2/3 hrnku) a glycerin (dvě a půl lžíce), ty smíchejte ve velké nádobě (objem zhruba 4,5 litru), dolijte vodou a řádně prohrkejte. Na extra velké bubliny musíte přidat ještě kukuřičný škrob a prášek do pečiva: půl hrnku kukuřičného škrobu rozmíchejte v šesti hrncích vody, opatrně přimíchejte 1/2 hrnku jaru, 1 polévkovou lžíci kypřicího prášku a 1 polévkovou lžíci glycerinu. Snažte se směs nenapěnit a nechte ji hodinku odpočinout. Když si bude škrob sedat, roztok promíchejte.
A teď něco na foukání. Jestli chcete být věrní klasice, vybavte se drátkem a korálky. Na drátku vytvořte smyčku a držátko si vyzdobte korálky! Možná by vás překvapilo, z čeho všeho jde foukat bubliny. Zkuste ustřihnout vršek plastové lahve nebo si vyrobte trojúhelníkový, kosočtvercový či čtvercový bublifuk z brček: nastříhejte brčka, protáhněte jimi provázek a zavažte do požadovaného tvaru. Konce můžete zatavit zapalovačem.
Další jednoduchý, ale geniální recept: vezměte pár brček, zagumičkujte je k sobě, jeden konec namočte do bublifukového roztoku a do druhého foukněte. Na obří bubliny si nachystejte dvě brčka a provázek (šestkrát až osmkrát delší než brčko). Protáhněte provázek brčky a zavažte uzel. Vznikne vám parádní rám na bubliny. Naberte bublifukovou směs, zvedněte ruce, couvejte a koukejte. Pro ty nejnáročnější tu mám recept na duhového bublihada. Uřízněte vršek plastové lahve, na širší konec navlékněte ponožku, zajistěte ji izolepou, aby z lahve nesklouzla. Na ponožku kápněte potravinářské barvivo, namočte do misky s prostředkem na mytí nádobí rozmíchaným v trošce vody a foukejte.