Vlnitých či kudrnatých vlasů existuje mnoho typů. Od jemných vln, které se dají poměrně snadno upravovat i narovnávat, přes silněji kudrnaté vlasy. Pokud máte délku alespoň po ramena, bude pro vás styling jednodušší. Rozhodně nepodceňujte volbu vlasové kosmetiky a konkrétní typ vybírejte na doporučení své kadeřnice.

Drdol 

Na letní večírky a oslavy zvolte objemný drdol. Vlasy nedříve vyčešte do culíku a poté smotejte do kulatého, objemného drdolu. Pokud je pro vás úprava náročná, omotejte culík malým saténovým šátkem a společně s ním vlasy upravte do požadovaného tvaru.

Zapletené copánky

Pohodlný účes jako stvořený pro hudební festivaly a výlety. Pramínky vlasů zapleťte buď do klasického copu nebo vyzkoušejte holandské copánky. Účes vynikne především v melírovaných vlasech.

Půlculík

Tento vlasový styling sluší každé struktuře a délce vlasů. Vyčešte je hned za ušima do vysokého culíku. Neposedné pramínky připněte sponkami. Účes uhlaďte vlasovým přípravkem nebo úzkou čelenkou.

Falešné zkrácení délky

Pokud máte kudrnaté vlasy, nemusíte se bát ani krátkého sestřihu. Pomocí oválné vlasové výplně si krátké mikádo vytvoříte i během několika minut, pouze na zkoušku. Především v horkých dnech účes schová i neposedné kadeře. Jak na to? Podložku vložte pod vlasy a jednoduše je na ni namotejte. U hlavy ji zachyťte vlásenkami a sponkami, doupravte a máte hotovo!

Vysoký culík

Podpořte neformální vzhled vysoko posazeným culíkem na temeni hlavy. Culík připevněte gumičkou nebo hladkým šátkem. Vlnky po stranách zajistěte pinetkami a konce pramenů zafixujte tvarujícím stylingovým gelem.