Cenově dostupné produkty péče o pleť proti stárnutí slibují omlazení pokožky za krátký čas.  Jsou ale jediným klíčem ke zdravější pleti? Seznamte se s mýty, které se často šíří o kosmetických produktech.

Existuje mnoho „zaručených“ produktů a procedur péče o pleť, které vám pomohou pomoci vypadat mladší a redukovat vrásky. Než však utratíte pěknou sumu peněz za malý kelímek krému proti stárnutí, měli byste mít víc informací o tom, jak a proč vaše pleť stárne. Vlivem stárnutí se pokožka přirozeně mění v důsledku úbytku kolagenu a ochabování kůže. To také ovlivňují další faktory jako např. nadměrné slunění a kouření .Ve skutečnosti je totiž většina příznaků stárnutí kůže způsobena špatným životním stylem nebo poškozením sluncem.

Mýtus: Čímd ražší produkt, tím lepší výsledky 

Pravda: Není to nutně cena přípravků péče o pleť, co určuje jejich účinnost, jde o to, co je "uvnitř". Důležitým pomocníkem na vrásky je např. tretinoin neboli kyselina all-trans retinová, který jedostupný pouze na předpis. A co víc, nemusí být nutně drahý, protože jeho cena závisí na konkrétním produktu a jeho bázi. Je k dispozici v mnohých přípravcích, které vám může doporučit váš dermatolog. 

Mýtus: Produktyproti stárnutí vždy dráždí pokožku 

Pravda: Báli jste se vyzkoušet produkt péče o pleť proti stárnutí, protože se bojíte, že zčervená, bude podrážděná nebo šupinatá? Jena tom něco pravdy, ale to neznamená, že nemůžete redukovat vrásky, abyste vypadali mladší. Některé produkty proti stárnutí jsou exfoliační, takže mohou obsahovat malý peeling. Většina lokálních krémů proti stárnutí je ale tolerovatelná, pokud začnete pomalu a aklimatizujete se.

Mýtus: Jakmile uvidíte zlepšení, můžete přestat používat anti-age produkty

Pravda:Jakmile dosáhnete požadovaných výsledků, tedy výrazně se vám zlepší pleť a redukují vrásky, možná si si budete myslet,že se můžete můžete vrátit ke klasické péči. To ale neníúplně dobrý nápad a s používáním anti-age produktů pokračujte. Jen tak si udržíte mladistvou pokožku.


Mýtus:SPF faktor není důležitý

Pravda: Lidé často ignorují varování dermatologů před negativním vlivem slunečního záření. Čím více času trávíme venku, ať už sportujeme,zahradničíme apod., tím více dochází k postupnému poškození pokožky sluncem. Každý den je třeba používat přípravky s ochranou proti UV záření. Nespoléhejte jen na produkty péče o pleť proti stárnutí a udržujte pokožku mladistvou tím, že ji ochráníte před poškozením a předčasným stárnutím.

Mýtus: Čím více produktů používáte, tím lépe 

Pravda: Existuje obecné přesvědčení, že čím více preparátů na pleť budeme užívat, tím snaději dosáhneme lepších výsledků. Ale pokud jde o produkty péče o pleť proti stárnutí, nemusí to platit vždy. Pečlivé čištění pleti, kvalitní anti-age sérum a krém bohatě postačí.

Mýtus: Na zdravé stravě nezáleží 

Pravda: Kvalitní a vyvážená strava je pro pokožku nezbytná .Pokud nejíte dostatečně nebo nepřijímáte dostatek vitamínů, můžete si přivodit vypadávání vlasů, nažloutlou kůži, popraskané rty a další. Držte se tedy zdravé stravy s dostatkem vitamínů a živin, které pomohou pleti vypadat mladší.