V dnešním článku si představíme interiér zařízený v boho stylu. Jeho přátelská nálada a dostatek přirozeného světla vítají každého, kdo byt navštíví. Přímořsky dekorovaný interiér vybízí ke kvalitnímu odpočinku a uvolnění. Minimalismus jdoucí ruku v ruce s venkovským rustikálním stylem k sobě perfektně ladí a navzájem se doplňují. Pojďme se tedy podívat blíže, jak Samanta zařídila interiér svého vysněného domova.

Už dávno neplatí, že bychom se při zařizování interiéru měli pevně držet jednoho stylu. Vzájemné prolínání více stylů naráz totiž uvolňuje uzdu naší fantazii. Kombinací více stylů najednou můžeme docílit jedinečnost prostoru a probudit v něm jiskru autenticity. Interiér našeho domova se tak stane unikátním a jednoduše neopakovatelným prostorem, ve kterém se my a naše rodina budeme cítit jako doma.

Na první pohled něžný ženský prostor béžových barev doplňuje poměrně výrazný prvek v podobě masivního dřeva. To celý interiér rozbíjí a dodává mu šmrnc a hravost. I tak ale prostor není příliš kontrastní a stále působí velmi přátelským dojmem. Například výrazné masivní dřevěné posuvné dveře oddělují obývací pokoj od další místnosti a stávají, se tak samotnou dekorací.

Co v prostoru vytváří atmosféru boho stylu, jsou jednoznačně ratanové dekorace. Barevně se hodí k masivnímu dřevu a jejich hravé motivy prostor povznáší. Ratanové prvky najdeme na zdech v podobě závěsných lístků nebo jako zrcadlu ve tvaru slunce. Kromě dekorací najdeme ratan i mezi nábytkem a na samotném čele postele. Ratan je díky svému provedení a propletení dřívek velmi vzdušný materiál snadný k přemisťování. Menšímu prostoru, jako je byt Samanthy, dodá lehkost a optické zvětšení. Další dekorací typickou pro boho styl jsou bambusové nebo dřevěné žebříky. Slouží jako dekorace, ale zároveň i například jako odkládací plocha pro ručníky nebo oblíbené oblečení.

Možná si říkáte, jak Samantha docílila vzdušnosti a lehkosti v menším prostoru? Základem je použití bílé a béžové výmalby na zdech. Bílá opticky zvětšuje, takže ji lze zvolit například i pro čalounění židlí nebo pohovky. Velmi efektivní, ale na první pohled ne tak zřetelný tip pro zvětšení interiéru, je použití zrcadel. Všimněte si, že Samantha ve svém bytě používá hned několik zrcadel. Od malého zavěšeného s ratanovou dekorací až po velká zrcadla opřená o stěnu. Již mnohokrát zmíněný ratanový nábytek na rozdíl od klasického nábytku působí odlehčeně.

Snad každý si přeje ložnici, ve které se může uvolnit a dopřát si odpočinek ve společnosti oku lichotivého interiéru. V ložnici Samanthy převládají teplé zemité tóny barev, jako je hnědá a bílá. Dřevěná podlaha dodává pocit tepla a skvěle ladí k ratanovému nábytku jak barvou, tak náladou. Čelo postele je vyrobeno z ratanu, stejně jako lavice na druhém konci postele.

Vybavení interiéru dětského pokoje volně navazuje na zbylý prostor domácnosti. I v dětském pokoji můžeme vidět prvky dřeva a ratanu s jemnými tóny bílé a béžové. Dřevěná postel s úložnými prostory jde ruku v ruce s minimalistickým nočním stolkem ze dřeva a ratanu. I zde si můžeme všimnout malé dekorace na zdi v podobě zrcadla s ratanovým prvkem ve tvaru slunce.

Ať už zařizujete cokoliv, vždy je prospěšné podívat se na prostor jako na celek. Ač je nespočet krásných stylů, ne všechny fungují ve všech interiérech. Samantha se svým bytem pracovala komplexně a dokázala v něm vytvořit oázu klidu a něžnosti na poměrně skromné obytné ploše. Všechny místnosti jsou vzájemně propojené použitím stejných prvků, jenž pokoje přirozeně obohacují. Snažte se tedy pohlížet na dekorování interiéru tak, aby prostor mohl jen vzkvétat.