Dnes si představíme bydlení Blue a Nickolaye, kteří za pomoci pár jednoduchých principů vytvořili útulný a stylový domov. Interiér s nádechem japonského minimalismu nabízí nekonečné příležitosti k odpočinku. Spojením dřevěného nábytku s béžovými odstíny barev vzniká dokonalá symbióza jednotlivých prvků. Prostor vyniká jednoduchými doplňky a celý je zahalený do teplých zemitých odstínů, obohacených o kvalitní materiál, jako je masivní dřevo.
V interiéru nenajdeme bílou ani černou barvu. Místo kontrastních tónů Blue a Nickolay zvolili tlumené a teplé barvy v béžových a hnědých odstínech, zajišťující útulnou a hřejivou atmosféru. Pro zesvětlení prostoru si místo zářivě bílé barvy můžeme povšimnout světle krémových tónů, například u koberce nebo křesel v retro stylu. Prostor je však protkaný menšími světly, které svými teplými tóny příjemně září napříč celou místností.
Byt se zdá být situovaný v podkroví, avšak s poměrně vysokým prostorem nad hlavou. Nepůsobí tedy stísněně, a právě proto varianta zkosení neubírá ani prostoru. Interiér je díky tomu osobitý a velmi originální. Každá místnost svou různorodostí stropu vypadá trošku jinak, a tedy velmi interaktivně.
Ačkoli je prostor laděný spíše do tmavých odstínů, jeho nálada není ponurá a depresivní. Právě naopak – teplé odstíny zemitých barev dále doplňují dekorace v zaoblených tvarech a vytvářejí pocit bezpečí a pohody. Můžete si všimnout designových váz rozmístěných v každém koutu místnosti, opět v krémových odstínech. Kromě toho, že jde o dekorativní prvek, slouží také pro květinovou výzdobu. Další dekorací jsou papírová světla lampionového vzhledu. Objevují se napříč místnostmi a dodávají pocit odlehčení a hřejivé domácí pohody.
Interiér s originálním vybavením disponuje také velkým množstvím křesel. V bytě jsou kromě židlí u jídelního stolu rozmístěny také drobné podsedáky a křesílka různých barev, materiálů a stylů. Ty slouží jak pro nečekanou potřebu sezení, tak jako dekorace nebo plocha k odkládání věcí. Velkou výhodou je fakt, že si návštěva bude mít vždy kam sednout.
Aspekt japonského stylu můžeme pozorovat obzvlášť u nábytku. Kvalitní nábytek vyrobený z masivního dřeva dodává prostoru stabilitu a uzemněnost. Důkazem je například minimalistický konferenční stolek v obývacím pokoji, ke kterému se lze díky jeho skromné výšce posadit na zem, což je právě ve stylu tradičního japonského stolování. Dřevěná sestava skříní v tmavém odstínu doplňuje konferenční stolek. Její střídání uzavřených a otevřených poliček působí vzdušně a odlehčeně. Volně otevřené poličky slouží k vystavení dekorací, váz nebo oblíbené literatury. Jako poslední dekoraci nesmíme opomenout ani obrazy na zdech různých velikostí. Dodávají minimalistickému interiéru dávku šťavnatosti a lehce odhalují, k jakému typu umění majitelé bytu tíhnou.
V koupelně, jako v jediné místnosti bytu, můžeme vidět četnost kovových prvků. Ty dodávají prostoru nádech minimalismu a elegance. Kovový prvek se nachází také na skleněné vitríně, fungující jako úložný prostor a zároveň dekorace. Volba černého kovu ladí s dlažbou na stěnách a na podlaze, čímž možná právě tato kombinace zajišťuje jednoduchou údržbu celé koupelny. I zde však nesmíme opomenout designové minimalistické dekorace propojující celý byt.
Proč si nezařídit klidnou a stylovou terasu uprostřed města. Blue a Nickolay použili umělý trávník pro navození přírodního prvku. Zelená barva ladí s okolními rostlinami a jednoduchý dřevěný zahradní nábytek zase s oplocením terasy. Tato terasa je důkazem toho, že i na skromné ploše lze vytvořit něco tak příjemného a oku lahodícího, jako právě toto posezení. Ať už si ji vychutnáte při posezení s přáteli u dobrého jídla, nebo ve dvou při pití ranního šálku kávy, učitě nebudete litovat.