Jaro se pomalu blíží, a pokud se chystáte na “omlazení” vaší zahrady nebo terasy, budete potřebovat inspiraci. Zde je několik nápadů od použití nábytku až po rozmístění rostlin, tak aby se vám pohodlně v teplých dnech odpočívalo.

K tomu, abyste zvelebili kus zahrady nepotřebujete vynakládat velké finanční prostředky. Stačí mít dobrý nápad.

Například stačí uspořádat zeleninové záhony. K tomu postačí tolik oblíbené palety. Záhony budou vypadat upraveně, pokud je olemujete několika prkny. Nestane se tak, že vám bude někdo do záhonů šlapat ;).

Po namáhavé práci si jistě rádi odpočinete v houpací síti s oblíbenou knihou a nápojem :).  A můžete se odsud kochat nad odvedenou prací.  I taková houpačka zažene nudu.

Terasu oživíte přidáním květin a hned bude působit zabydleněji. Abyste nezmenšovali celkovou plochu terasy či balkónu, květiny zavěste na zábradlí.  Naopak na větších venkovních prostorech najdou využití okrasné stromky a květiny ve velkých květináčích. Místo k relaxu se stane pastvou pro oči a nebude působit strohým dojmem.

 
Zahradu můžete zpestřit barvami. Nevýraznou zahradní branku nebo starý nábytek přetřete pastelovými barvami, které dodají ten správný šmrnc.
Příjemně se vám bude odpočívat při pohledu na vodní hladinu. Někteří šťastlivci mohou dovádět v bazénu, jiní dají přednost zahradním jezírkům, která mají své kouzlo.
Zapomínat byste neměli na kvalitní zastřešení terasy. Ochrání vás před prudkým slunečními paprsky, ale také před deštěm.
Na doplňky nezapomínejte ani v exteriéru. Lucerny, louče i barevné textilie venkovní posezení zpříjemní.