Malovaly jste jako malé rády pastelkami? Některé z nás jistě touha po barvách neopustila ani v dospělém věku. Na omalovánky si každý čas nenajde, přesto můžete barevnou připomínku dětských let nosit stále při sobě. Ne v penálu, ale přímo na těle!

Za originální kolekcí šperků vyrobených z pastelek stojí původem slovenská designerka žijící v Čechách, Anna Čurlejová. Není sice první, kdo pastelky používá jinak než k vybarvování, nicméně nikdo jí neodpáře, že se do tvoření ozdůbek z barevných tužek pustila ve větší míře než její předchůdci (nebo současníci) a vytvořila ucelenou kolekci pestrobarevných šperků.

Autorka značky Čurbičková design nesází pouze za barvičky. Velmi umně pracuje s tvary: pastelky různých velikostí a barev totiž lze řezat všemožnými směry a díky jejich struktuře pak mohou vzniknout zajímavé vzory. Jakmile designerka nalezne tu správnou kombinaci barev a tvarů, ošetří materiál lakem, aby se torza pastelek nerozpadla. Z pestré nabídky náušnic, náramků, prstenů, broží i náhrdelníků si pastelkoví nadšenci jistě vyberou kousek, který by je mohl krášlit.

colored-pencil-jewelry-carbickova-43 colored-pencil-jewelry-carbickova-44 colored-pencil-jewelry-carbickova-45 colored-pencil-jewelry-carbickova-46 colored-pencil-jewelry-carbickova-47 colored-pencil-jewelry-carbickova-49 colored-pencil-jewelry-carbickova-50 colored-pencil-jewelry-carbickova-52 colored-pencil-jewelry-carbickova-53 il_570xN.768013750_ppaq il_570xN.812199698_r7i2 il_570xN.812202460_t47j