Je všeobecně známo, že asi třetinu našeho života prospíme. Odpočinek a spánek nám umožňuje nabírat síly pro stavění se každodenním výzvám, pro zábavu, pro život.

Vzhledem k tomu, že je kvalitní spánek nedílnou součástí našich životů, je zřejmé, že i tato oblast podléhá nejrůznějším trendům. Kdo z nás by nechtěl po namáhavém dni usínat v netradiční a velmi originální posteli s terapeutickými účinky? Pojďme na chvíli snít...

Zdají se vám čtvercové či obdélníkové postele příliš fádní? Nebojte se experimentů! Co takhle vyzkoušet postel ve tvaru hamburgeru? Jen si představte ten nádherný pocit, kdy vás jemně obklopí teploučké voňavé pečivo, svou tvář položíte na plátky cheddaru a ponoříte se do světa fantazie vonícího plátkem šťavnatého masa, salátem, kečupem a majonézou? Samozřejmostí jsou teplé kulaté polštáře ve tvaru okurky a rajčete... Konzervativněji zaměření spáči mohou zvolit například plovoucí postel. Vynález příhodně nazvaný Magnetic Floating Bed, jež se stal ihned hitem, funguje na principu silných magnetů, které udržují postel nad zemí. Postel je zabezpečena ze stran čtyřmi silnými lanky. Další možností je usínání v mušli, v Napshell Bed. Tento typ postele je vhodný zejména pro lidi trpící bolestmi zad a páteře.               Pokud nemáte dostatečné množství prostoru pro pořízení dosti velkého Napshellu nezoufejte! Je tady velmi originální Book Bed. Přikryjte se stránkou románu a vklouzněte do dobrodružství oblíbených hrdinů. Postel fungující na bázi knihy můžete kdykoliv zavřít a vtěsnat do velmi malých prostor. Pro extrémní šetření místa byla vyvinuta také postel Bed Up. Tento typ je zabudován do stropu. Stačí zatáhnout a jde se spát! Posledním typem postelových originálů, o kterém se zde zmíním je řešení od firmy Acrylic Tank Manufactures. Jedná se o obyčejnou postel, ve které lze zažít neobyčejné chvíle. V horní části postele se totiž nachází akvárium. Pokud máte našetřeno čtvrt milionu, neváhejte a vyzkoušejte ji! Třeba vám nad hlavou budou proplouvat zlaté rybky a splní vám další tři přání...:)