Člověk by si řekl, že na židli se nedá nic moc inovovat, veškeré pokusy o vytvoření designového kousku nábytku určeného k sezení skončí u variací na totéž téma: čtyři nohy, sedátko a opěrátko. Budeme-li však k definici židle otevřenější, nebudeme trvat na počtu nohou a smíříme se s faktem, že k sezení může dost dobře posloužit i věc, která na první pohled vůbec nebude vypadat jako něco, na co bychom měli uložit své pozadí, najdeme designové židle, popřípadě křesílka, která předčí i naše nejdivočejší představy o sedacím nábytku!

Standardní židle mívají čtyři nohy. Zdá se, že je to tak akorát, ovšem experimenty s navýšením počtu nohou dokazují, že nějaká ta nožka navíc vzhledu židle či křesílka nijak neuškodí.

Designeři nacházejí inspiraci skutečně všude. Třeba v přírodě: židle à la beránek, pes nebo mravenečník? Žádný problém!

Dáváte-li přednost květeně, nechte své pozadí trůnit v rozkvetlém křesle nebo aspoň na židli ve tvaru listu.

Koho by to bylo napadlo, že židli lze nakřížit i s člověkem.

Výsledkem může to být i něco ostřejšího...

 94e0e9b675547f93c144a3df09fcc61e   

Populace tloustne, nábytek musí reagovat...

 c9728fda9638172179114c1a669ba629

Je libo stylovou židli pro hudebníka? Ale beze všeho!

Ideální do kuchyně bude příborová či rozlitá židle.

Když si člověk pořizuje do bytu něco k sezení, neměl by při výběru zapomínat na kritérium multifunkčnosti: jestli si budu v křesle číst, hodí se mi lampička, jsem-li zimomřivá, beru křeslo oblečené do svetru, do kterého se kdykoli budu moct zachumlat i já, pokud mám problémy s elementární matematikou, sáhnu po počitadlové židli...

Možná ale hledáte prostě něco, co jen tak někdo nemá, něco, co každého návštěvníka udiví, co bude chtít hned taky... Může se jednat o ryze abstraktní kusy nábytku, o židli s takřka neviditelným niťovým výpletem, o "židli" bez ostrých hran nebo o netradičně ohnutý gauč.