Kde bychom byli bez automatické pračky, která potřebuje jen naplnit, zavřít a zapnout... Člověk má fůru času na bohulibější činnosti a pojem "velké prádlo" dostává docela jiný rozměr. Vývoj tohoto základního domácího elektrospotřebiče ale zběsile pokračuje dál, takže se do budoucna v záležitostech udržování svých svršků v čistotě dočkáme ještě většího komfortu.

Jedním z převratných vynálezů vyvinutých pro extravytížené workoholiky je prací koule Luna. Jedná se o kovovou kouli o průměru 22 cm, do které se nalije trocha vody, miniaturní "pračka" se položí do koše s prádlem a vypere ho: uvnitř koule vznikne pára s elektrostatickým nábojem, ta vychází póry ven z koule, která vibruje, cestuje v prádle a nasává špínu. Praní s prací koulí Luna přináší úžasné výhody pro uživatele (nedáváte prádlo do pračky, ale pračku do prádla, což ušetří dost času), ale i pro přírodu, protože tato pračka budoucnosti šetří vodu i energii.

Luna-Washing-Balls

Kulovitý tvar zřejmě nebude v blízké době u praček ničím neobvyklým. Pračka a sušička Bosch 360° na první pohled nepřipomíná elektrospotřebič, ale o vaše prádlo se hravě postará. Velkou předností tohoto modelu je umístění dvířek v úhlu 45°, to zaručuje komfortní manipulaci s prádlem, ale také kvalitnější vyprání: zjistilo se totiž, že předem plněné pračky lépe perou, ovšem pračky s horním plněním jsou na tom lépe s mácháním – pračka se sušičkou Bosch 360° vsadila na kompromis, který by měl zajistit dokonalejší péči o špinavé prádlo. Ovládací panel najdete na dvířkách designové pračky, takže se při nastavování programu nemusíte shýbat ani natahovat.

Bosch-360

Další nadějnou vychytávkou je hrkací příruční pračka Shaking Washer. Tento drobný přístroj připomínající šejkr představuje nenahraditelného pomocníka především v případě, že jste na cestách a potřebujete rychle čisté spodní prádlo nebo ponožky. Do pracího šejkru dáte špinavé prádlo, nalijete vodu a třepete. Po důkladném protřepání vylijete vodu a necháte svoji přenosnou osobní pračku prádlo ve chvilce usušit.

The-Shaking-Washer

Mezi přelomové pračky se řadí také všemocný model Almighty Laundry. I tato pračka přináší uživateli mnohé nesporné výhody: je úzká, takže nezabírá moc místa; vypere rychleji než obyčejná pračka a spotřebuje méně vody. V pračce je vysouvací rám, na který se navěsí košile, kalhoty, ručníky; ve spodní části rámu se pak nachází přihrádka na drobnější kousky. Rám lze po vysunutí z pračky roztáhnout, aby se na něj dalo pověsit oblečení určené k vyprání, poté se rám složí, zasune do pračky a vše se vypere. Po vyprání nemusíte řešit věšení, prostě jednoduše vysunete rám z pračky, roztáhnete a necháte prádlo uschnout.