S omezeným prostorem v bytech se potýká stále více lidí. Nicméně existují způsoby a návrhy, jak si můžete upravit svůj malý byt, aby vypadal větší, s maximálním využitím všech prostor. A co víc, váš byt bude cool. Život v malém prostoru může být zábava !  

Nápaditá příčka

Obývací pokoj od ložnice či jiného prostoru lze jednoduše oddělit příčkou. Příčku lze doplnit o policové díly a  využít ji například jako knihovnu. Kombinace bílé a červené barvy je nadčasová a působí dobře právě v malých prostorech.

Schody s úložným prostorem

Multifunkční nábytek je přínosem nejen v malých interiérech. Schody s vestavěnými výsuvnými prostory naleznou ve stísněném prostoru maximální využití. Bohužel se neobejdete bez šikovného truhláře a pořizovací cena bývá nákladnější.

Vestavěné patro se žebříkem

Pokud vám nezbývá místnost pro ložnici a máte vysoké stropy je vestavěné patro tím pravým řešením. Z obývacího pokoje či pracovny se díky žebříku přemístíte rovnou do postele. Takto lze vestavěné patro využít i v dětském pokoji, kdy zůstane zachována hrací plocha. A děti navíc šplhaní baví ;).

Grafika na stěnách

Vhodně volené grafické vzory na stěnách mají schopnost projasnit a rozšířit malé prostory.

Také můžete popustit uzdu své tvořivosti s různými grafikami. Pokud se rozhodnete pro nápadné barvy či tvary, volte minimalistický nábytek, který lze složit a rozložit a poslouží mnoha účelům.

Výklenky ve zdech

Nebojte se maximálně využít výklenků ve zdech. Pokud je hloubka výklenku větší, lze do něj za komponovat lůžko. Pro větší soukromí jej oddělte závěsem či posuvnými dveřmi. Je-li výklenek menší, připevněte po celé jeho délce police.