Kovy představují naprosto výjimečný materiál díky možnostem zpracování, vizuálnímu efektu, který dokážou vytvořit, a také díky tomu, že jim jen tak něco neublíží. Lesklé či matné, šedé či pestrobarevné, hladké či vzorované – jsou zkrátka všestranně využitelné a navíc se dají recyklovat, takže se ani zachránci planety nemusejí zdráhat pořídit si do obýváku nějaký ten kousek plechu nebo drátu nebo třeba bronzovou sochu. Ano, využití kovů v bytě se vůbec nemusí omezovat na radiátor, kliku u dveří a vodovodní kohoutek.

Ačkoli by se na první pohled mohlo zdát, že kovové prvky dodají bytu industriální look, díky barvám, neobvyklým tvarům a také kombinacím se sklem, dřevem, kůží či čalouněním se mohou stát vkusným doplňkem a oživením i v pokoji, jemuž vévodí nekovová vřelost. Tak kam s nimi? Na podlahu, na strop, na zeď nebo prostě do prostoru. Jak moc si pustíte kovy k tělu, je jen na vás – působivý je ocelový kus nábytku i drobná dekorace.

Zrovna na podlaze nebo na stěně byste možná zrovna kov nečekali. Ale co byste řekli na kovovou mozaiku? Nejen skvěle vypadá, ale také se snadno udržuje.

Ani židli či křeslo nejspíš nemáte doma kovové. Je pravda, že když se řekne pohodlně se usaďte, vytane člověku na mysli něco měkčího než železná židle, ovšem když posoudíte, jak zajímavě může takové kovové křesílko vypadat, možná byste vy nebo vaši hosté tu trochu tvrdého nepohodlí skousli.

Kovový stůl nemusí být naleštěná nerezová deska, kterou mají v pitevně. Naopak, byli byste překvapení, jak se dá s kovem čarovat!

Knihovničky sice bývají ze dřeva, ale kovová jednoduchost a elegance nejen dobře poslouží své funkci, ale také dodají nábytku na působivosti.  

Kdo se rád nebo často stěhuje, snad najde zalíbení v praktickém skládacím nábytku.

Vytěžme z nich co nejvíc: kovová svítidla mohou zaujmout svou jednoduchostí, nebo naopak svou složitostí.     

Dominantou místnosti se může stát kovová konstrukce, ať už slouží jako schodiště, držák na deštníky či jiný doplněk.     

Kovové drobnosti jsou sice malé svou velikostí, ale pokud jde o estetickou stránku – posuďte sami  

Vzplanuli jste ke kovům vášnivou láskou? Vězte, že vám doma mohou dělat společnost na každém kroku.