To, že opalování není zdravé víme, ale touha pro krásném opálení stále přetrvává. Jak, ale docílit krásně opálené pokožky aniž bychom ji vystavovali škodlivému záření?  Hlavně v zimě je pokožka připravena k odpočinku a návštěva solárií pro ni znamená obrovský šok.

Jaký dopad může mít opalování na vaši pokožku?

  • Pleť může být spálená, vysušená nebo může svědit.

  • V delším časovém horizontu ztrácí pokožka pružnost, vláčnost a vznikají drobné vrásky.

  • Dochází k předčasnému stárnutí pleti a poškození kožních buněk.

  • Odstrašujícím prvkem je tolik obávaná, a v posledních letech často se vyskytující, rakovina kůže.

Řešením jsou smoopalovací produkty. Získáte tak okamžitě atraktivní opálení na večírky, plesy nebo svatby. K dostání jsou v podobě krémů, sprejů nebo pěn.

Samooplaovací krémy

Po aplikaci těchto produktů se ráno probudíte s krásně opálenou pokožkou.

Ale i tyto kosmetické výrobky mají svá úskalí. Proto, abyste nebyli samý flek, musíte dodržovat určitý postup při nanášení krémů.

Aplikace by měla nastávat po večerní sprše nebo koupeli.  Nesmíte vynechat peeling, aby se odstranily odumřelé částečky kůže. Speciální pozornost věnujte sušším místům, jako jsou klouby prstů, kolena, lokty. Posléze vetřete samoopalovací prostředek do pokožky. Dbejte na to, aby byl krém dobře rozetřen.

Pro udržení opálení by se aplikace měla opakovat každé 2 - 3 dny.

Samoopalovací nástřiky

V poslední době se také setkáváme se samoopalovacími nástřiky ve specializovaných salónech.

Aplikace trvá zhruba 15 minut a opálení je patrné ihned. Stupeň intenzity nástřiku si zvolíte sami dle typu vaší pokožky. Jedna aplikace nástřiku nahradí až šest návštěv solária. Aplikace vydrží 5 - 10 dní a lze ji kdykoliv opakovat. Samoopalovací nástřik je vhodný i pro těhotné ženy.

Díky těmto pomocníkům můžete mít krásně bronzovou pokožku kdykoliv a hlavně zdravě!