O 23 % tenčí a o 53 % lehčí než jeho předchůdci, kvalitní displej a slušný výkon. Ano, skutečně je řeč o horké novince, iPadu Mini. Obstojí v již pestré škále sedmipalcových tabletů?

Provedení

Nový Apple, oproti svým předchůdcům z řad klasických iPadůskutečně padne do ruky. Se svými 7,2 mm tloušťky a pouhými 308 g se zařadil mezi produktykteré se dá schovat prakticky všude. Model je dostupný v tradičních dvou barvách, černé a bílé. Teenagery jistě potěší možnost dokoupení výměnných krytů zadní strany přístroje. Celkové provedení přístroje se zdá být kvalitní, jak jsme již u Applu zvyklí.

Displej

Na první pohled zaujme především velký 7,9 palcový displej s rozlišením 1024 × 768 pixelů. Jeho kvalita je srovnatelná s displeji na iPadech 2Barvy jsou ostřejšídíky menší úhlopříčce není podsvícení displeje tak intenzivní a únavné pro oči. Prohlížení webových stránek či čtení elektronických knih je na tomto přístroji skutečným zážitkemCelkový pozitivní dojem dotváří i tenké lemy obrazovky, které zbytečně neruší, jak je tomu mnohdy u konkurence.

Výkon a výdrž

 iPad proslul rychlým, plynulým výkonem a iPad mini v ničem nezaostává. Jeho silný a energeticky úsporný čip A5 se stará o to, aby vše šlapalo hladce a přirozeně. Od drobností jako přecházení mezi aplikacemi a listování stránkami až po velké věci jako úpravy fotek, sledování filmů nebo hraní her. Nový model je vybaven lithium‑polymerovou baterií (16,3 Wh), která zajistí jeho provoz po dobu 10 hodin. Nabíjení je řešeno pomocí napájecího adaptéru nebo připojením pomocí USB k počítači.

Fotoaparát

Přístroj je vybaven dvěma fotoaparáty. Ten na čelní straně nese označení Face Time HD a je schopen vytvořit 1,2 Mpx fotografie, nahrát 720p HD video nebo rozpoznávat obličeje. Je ideálním řešením pro videokonference. Na zadní straně si můžeme všimnout fotoaparátu iSight, pomocí něhož pořídíme 5 Mpx fotky a natočíme 1080p HD video. Samozřejmě je i ten na zadní straně vybaven moderními technologiemi - automatickým zaostřováním, rozpoznáváním obličeje atd.  

Klávesnice a jiná výbava

Psaní na iPadu Mini je pohodlnější než na klasickém iPadu a to hlavně díky jeho rozměrům. Klávesnici lze klasicky rozdělit na dva bloky a psát palci nebo použít klávesnici v celku. Nový model je k dostání ve 2 verzích - pouze s Wifi nebo s Wifi a rozhraním pro mobilní sítě. Zařízení je samozřejmě vybaveno také bluetooth 4.0, senzory, kvalitními reproduktory, mikrofonem, 3,5 mm jackem, digitálním kompasem a mnoha jinými funkcemi a aplikacemi, které lze samozřejmě doplňovat na Apple Store. Cena

Cena nového iPadu mini začíná na 8490 Kč za 16 GB verzi s WiFi modulem. Obstojí tento produkt mezi fanoušky moderních technologií? Nebo dají uživatelé přednost levnějším Kindle Fire a Google Nexus 7? Graf ceny produktu Apple iPad Mini 16GB WiFi MD528HC/A poskytuje server Heureka.cz