Máte rádi růžovou barvu, ale nejste si jistí s jejím využitím? Chtěli byste ji zařadit do svého interiéru, či exteriéru, ale nevíte, jak moc výrazná může být, aby nepůsobila lacině, ani agresivně? Pojďte se s námi inspirovat.  


Nebojte se být "pink"

Růžová barva je dost zrádná, neboť může být i dost výrazná, a ne každému sedne. Výhodou ale je, že existuje spousta odstínů od světlé pastelové až po zářivě růžovou nebo tmavou skoro až fialovou. Každý si může zvolit odstín podle sebe a využit ho ve svém interiéru tak, jak se mu to líbí.  Na jednu stranu by se nemělo nic přehánět a růžová by neměla ovládnout celý prostor od stropu až po koberec. Na druhou stranu se ale nebojte i na první pohled tak výraznou barvu zařadit do vašeho bydlení. Uvidíte, jak zesvětlí a oživí každý i sebemenší tmavý prostor.


 

Záleží i na odstínu

Někdo si troufne na výrazné barvy a dokáže si růžovou představit i na fasádě svého domu. Jiný člověk je střídmý a dá přednost pouze menším růžovým doplňkům ve svém interiéru. Obojí může působit dobře, ale člověk musí zvolit vhodný odstín a co nejlépe ho zkombinovat i s dalšími prvky.Vítězná barva za rok 2016

Pastelově růžová byla navíc v loňském roce vyhlášena barvou roku a designéři ji často volili jako barvu do mnoha projektů, interiérů i dekorací. S touto barvou se dá dobře pracovat a kombinovat ji i s dalšími barvami a nejrůznějšími odstíny. Pokud zvolíte světlou pastelovou, vyberte k ní i jiné pastelové barvy. Dobře se kombinuje i s klasickou černobílou variantou. Využijte i přírodní prvky, nebo kovové dekorace v kombinaci s touhle barvou a uvidíte, že to bude působit opravdu dobře. Tahle barva je zajímavá a dá se spojit téměř se vším. Nebojte se to vyzkoušet.