Bylinkové voňavé polštářky jsou velmi oblíbenou bytovou dekorací, hodí se především do ložnice, ale i všude tam, kde se během dne oddáváte odpočinku.

Obrázek

Voňavé polštáře se plní nejrůznějšími druhy bylinek a jejich směsí, pomohou vám lépe spát a zároveň provoní vaši postel, povlečení, vlastně celý byt.  

Bylinkové polštářky jsou voňavou dekorací, která prosvětlí každé prostředí, dodá mu útulnou atmosféru a pozvedne tak náladu všem příchozím!

Čím polštářky naplnit?

Pro relaxaci a klidný spánek se obvykle nabízí vonné polštářky plněné např. levandulí, meduňkou, mátou, dobromyslí a mateřídouškou. Tato směs bylin pomáhá uvolnit celkové napětí a stres, prohlubuje spánek a navodí příjemné zklidnění organismu.  

Sušený květ černého bezu zase příznivě působí na dýchací cesty, usnadňuje dýchání a zmírňuje projevy neklidu během spánku, včetně nepříjemného a často se vyskytujícího chrápání.  

Obrázek


Bylinkové polštářky – vůně a kouzlo domova! 

Polštáře jsou vyplněny směsí těchto sušených bylinek a také např. menším množstvím pohankových slupek, jejichž třením dochází ke snadnějšímu uvolnění vonných látek. 

Polštářky seženete v různých velikostech a také v nejrůznějším provedení, často jsou k vidění ve velmi oblíbeném Vintage stylu, s vypodobněním užitých bylinek, ručně vyšívané, zdobené krajkou apod. Určitě si snadno vyberete ten pravý, který bude dobře ladit s barvami a náladou vašeho interiéru! 

Jak si vyrobit bylinkový polštářek? 

Vyrobit si doma svůj vlastní bylinkový polštářek není vůbec složité, stačí jen trocha šikovnosti a může posloužit i jako milý, voňavý dárek od srdce. Co budete potřebovat? Postačí koupený nebo doma ušitý polštářkový potah, který by měl být z prodyšné látky, která se bude dobře prát.

Obrázek


Jako materiál zvolte proto bavlnu nebo lněné plátno, umělá vlákna nejsou vhodná. Bylinky vložte do mušelínového sypku a přes něj navlékněte potah. Sušené bylinky  snadno seženete v lékárnách, nebo si je můžete postupně doma sušit sami. 

Na jeden polštářek potřebujete asi 250-300 g sušených bylinek; mají obvykle trvanlivost jeden rok. Použít můžete třeba anýz, kozlík, chmel, heřmánek, meduňku, mátu peprnou, mateřídoušku, šalvěj, levanduli, nebo tymián.  

Bylinky můžete samozřejmě použít samostatně, nebo z nich namíchat vonnou směs, to už záleží jen na vás. Pokud nemáte čas, chuť nebo šikovné ruce k tomu, abyste ušili celý polštářek vlastnoručně,  naplňte bylinkami látkový sáček a vložte jej pod polštář. Uvidíte, že teprve pak to bude to pravé, klidné a voňavé usínání!