Komu akvárko doma neleží, ať pro něj hned běží! Rybičky nepotřebují venčit ani kartáčovat, nedělají hluk, nevyluzují žádný nesnesitelný zápach, jsou zkrátka ideálními tvory k adopci. Aby vám hned druhý den neplavaly bříškem nahoru, bude potřeba je jen krmit, sem tam jim posvítit, pouštět filtr, pravidelně měnit vodu a akvárium čistit. Za vynaloženou péči se vám rybky odvděčí: budete mít s kým besedovat a na koho se těšit cestou z práce. Je prokázáno, že pozorování rybiček vás alespoň částečně zbaví stresu, upraví vám krevní tlak a vůbec vám dodá dobrou náladu. A představte si, jak skvěle takové akvárko doma vypadá: i hranatá klasika umí své, ale poohlédnout se můžete i po designových akváriích.

[gallery ids="10082,10081,10083,10080,10085,10086"] src=

Záleží-li vám na tom, aby vaše rybičky neměly z omezeného akvarijní prostoru ponorku, můžete jim zajistit pohyb po všech světových mořích. Shánějte akvárium World Trip, jehož autorem je japonský architekt Takuro Yamamoto.

 src=[gallery ids="10075,10074"]

Hravým tropickým rybkám by se určitě líbilo labyrintové akvárium. Tento jedinečný kousek se prodává se vším všudy: je vybaven osvětlením, filtrem, vodní pumpou i hedvábnými rostlinkami. Doma přisypete jen nějaký ten substrát, dolijete vodu a nastěhujete rybky.

Labyrinth-Aquarium

Ani majitelé drobných bytů, kam se běžné akvárium narvat nedá, nemusejí zoufat. Ruský umělec Anatoly Konenko navrhl miniaturní akvárium o rozměrech 24 mm x 14 mm x 24 mm. Není to samozřejmě nic na velkochov, vejdou se do ní tak dva oploutvení drobečci, pár kamínků a rostlinek a dvě lžíce vody.

 src=[gallery ids="10078,10079"]

Drobnou ukázkou toho, že akvárium může mít snad jakýkoli tvar, je projekt dvojice Wieden+Kennedy, kteří se nechali inspirovat tretrami Nike Air Max 360. Výsledek nevypadá zle, ale pro skutečné rybičky je v něm poněkud těsno...

Nike-Shoe-Aquarium