Možná jste už někdy zažili onu podivnou situaci, kdy se s vámi začala houpat podlaha. Není to nic moc příjemného. Když ale podlahu necháte ožít záměrně, optická iluze, již prostor pod vašima nohama vyvolá, se vám dost možná zalíbí, třeba si ji i zamilujete. 3D podlahy byly donedávna doménou podniků pro smetánku, ovšem dnes si dobývají cestu i do soukromých obydlí, pravda, spíše do honosnějších sídel než do skromnějších příbytků. Jen si představte, že i vy jednou budete mít doma místo flekatého koberce pláž!

Obrázky z hlubin moří a oceánů nebo fotky písečných pláží zalitých sluncem evokují v řadě lidí velmi příjemné pocity, navozují uvolnění a zanesou člověka alespoň v myšlenkách na úplně jiný konec světa, pryč od jeho tíživých problémů. Někdo si domů pořídí relaxační tapetu na zeď, někdo má na lepší vymoženost: trojrozměrnou podlahu. Ta vypadá na první pohled jako skutečný kus moře nebo pláže (tyto obrazy jsou nejoblíbenější, ale pořídit lze i jiné výjevy), jen není slyšet šplouchání vody a když se odvážíte na 3D podlahu stoupnout, nejspíš se nenamočíte.

Prozatím vyrábí 3D podlahy pouze společnost Imperial Interiors. Fascinující trojrozměrné podlahy jsou bezpochyby unikátním designovým prvkem, ovšem mohou se pochlubit i dalšími pozitivy: jsou zdravotně nezávadné a šetrné k životnímu prostředí, mají dlouhou životnost – jen tak se nepoškodí, neztratí barvu a snadno se udržují v čistotě. Největší nevýhodou tedy pro mnohé z nás představuje vysoká pořizovací cena...

3d_1 3d-floors-01 3d-floors-02 3d-floors-03 3d-floors-06 3d-floors-07 3d-floors-11 3d-floors-13 interior-design-ideas-3d-ocean-epoxy-polimer-floors (5) interior-design-ideas-3d-ocean-epoxy-polimer-floors (7)

3d-floors-103d_23d-floors-173d-floors-183d-floors-143d-floors-193d-floors-20